Ekologia  »  Aktualności  »  BMW Concept iX3 - elektryczny SUV zaczyna nowy rozdział marki
BMW Concept iX3

BMW Concept iX3 - elektryczny SUV zaczyna nowy rozdział marki

2018-04-25 - J. Kruczek     Tagi: BMW Concept iX3, BMW iX3, BMW, Eko
BMW Concept iX3 zostało przedstawione publiczności podczas Auto China 2018. Samochód jest w pełni elektryczną wersją bawarskiego SUVa, która ma wyznaczać nowy kierunek rozwoju marki.
 
Samochód został przedstawiony jako koncept, ale przedstawia to czego można się spodziewać po produkcyjnym modelu. BMW Concept iX3 bazuje na zeszłorocznym X3, ale posiada modyfikacje stylistyki podyktowane innym napędem. SUV nie potrzebuje bowiem tylu wlotów powietrza i co za tym idzie zostały one zaślepione. Całość też nabrała zdecydowanie bardziej futurystycznego wyrazu.
BMW Concept iX3BMW Concept iX3
BMW Concept iX3 może się pochwalić napędem elektrycznym generującym 270 KM. To stawia go w środku oferty modelu X3. Zastosowanie baterii o pojemności 70 kWh pozwoli na przejechanie około 400 km. Szybka 150-kW ładowarka ma zasilić akumulatory w czasie zaledwie 30 minut.

Najważniejsze jest jednak to, że producentowi udało się zmontować cały układ napędowy w jeden moduł. Silnik, skrzynia biegów i moduł kontrolny w jednym elemencie sprawiają, że napęd można łatwo implementować do innych modeli. I to takich, które powstały z myślą o konwencjonalnym napędzie.
BMW Concept iX3BMW Concept iX3
BMW Concept iX3 ma w niedalekim czasie trafić do produkcji. Producent już zdecydował, że auto będzie powstawało w fabryce w chińskim Shenyang.
BMW Concept iX3BMW Concept iX3BMW Concept iX3BMW Concept iX3BMW Concept iX3BMW Concept iX3BMW Concept iX3BMW Concept iX3BMW Concept iX3BMW Concept iX3BMW Concept iX3

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
BMW 7 2020 w oficjalnym klipie


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

BMW Concept iX3 - elektryczny SUV zaczyna nowy rozdział marki