Ekologia  »  Aktualności  »  BMW i Porsche opracowały nowy system szybkiego ładowania
BMW i Porsche

BMW i Porsche opracowały nowy system szybkiego ładowania

2018-12-14 - J. Kruczek     Tagi: BMW, Porsche, Eko
Samochody elektryczne zdają się być przyszłością motoryzacji, ale przed nimi jeszcze daleka droga w dojściu do ideału. Baterie co prawda pozwalają na coraz dalsze podróże, ale nadal czas ładowania jest zbyt długi, aby cieszyć się nimi podczas naprawdę dalekich wyjazdów.

Wielu producentów pracuje nad usprawnieniem ładowania. Najnowszy system pokazały firmy BMW i Porsche. Marki współpracowały przy stworzeniu szybkiego systemu ładowania. System FastCharge jest efektem inwestycji niemieckiego rządu opiewającego na kwotę 7,8 milionów euro.
BMW i PorscheBMW i Porsche
System bazuje na ładowarce o mocy 450 kW. Jeden z prototypów Porsche osiągnął imponujący wynik ładowania. W niespełna trzy minuty pozyskał energię na 100 km jazdy. Taka prędkość ładowania pozwoli już sprawniej podróżować. Według Porsche nowy system ładowania jest od trzech do dziewięciu razy szybszy od tradycyjnych stacji ładowania.
BMW i Porsche
BMW zaś sprawdziło system na BMW i3 z zestawem baterii 57 kWh. W tym wypadku udało się naładować 80 procent baterii w czasie 15 minut. Pierwsze stacje nowego systemu stanęły w gminie Jettingen-Scheppach. Korzystanie z nich będzie darmowe. Należy pamiętać, aby auto posiadało instalację baterii 400- bądź 800-voltową.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - wyścig w deszczu


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

BMW i Porsche opracowały nowy system szybkiego ładowania