Ekologia  »  Aktualności  »  BMW i3 oraz i8 nie będą kontynuowane
BMW i3 oraz i8

BMW i3 oraz i8 nie będą kontynuowane

2018-04-04 - J. Kruczek     Tagi: BMW, BMW i8, BMW i3, BMW i3S, BMW i8 Roadster, Eko
BMW i3 oraz i8 są zdecydowanie bardzo ważnymi modelami w ofercie niemieckiej marki. To one zaczęły linię ekologicznych modeli bawarskiego producenta i ulokowały go w czołówce producentów aut elektrycznych.

Okazuje się jednak, że BMW i3 oraz i8 mimo swojego znacznie prawdopodobnie nie doczekają się kolejnych generacji. AutoNews po rozmowach z przedstawicielami marki donosi, że prawdopodobnie omawiane modele za jakiś czas nie będą kontynuowane. Taka decyzja może być zaskakująca, ale też ma swoje dobre uzasadnienie.
BMW i3 oraz i8BMW i3 oraz i8
Szef elektryfikacji BMW, Stefan Juraschek zdradził, że BMW i3 oraz i8 nie powstały jako rodzina modeli mająca się rozwijać latami. Auta debiutowały gdy popularność na elektryki raczkowała, a same w sobie stanowiły bardziej rynkową ciekawostkę. Ich założenia były inne niż obecne wymagania rynku. W efekcie kolejne pojazdy serii "i" będą już bliższe klasycznym pojazdom. Zaś i3 oraz i8 są jedyne w swoim rodzaju i nie stanowią bazę pod rozszerzanie oferty. Fanów modeli uspokajamy. Nie prędko znikną z rynku, ponieważ producent może jeszcze długo je aktualizować. Wystarczy wspomnieć o niedawnych modelach i3S oraz i8 Roadster.
BMW i3 oraz i8BMW i3 oraz i8

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Toyota GR Supra GT Cup - zapowiedź zawodów e-sportowych


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

BMW i3 oraz i8 nie będą kontynuowane

Galerie zdjęć
Newsletter