Ekologia  »  Aktualności  »  BMW iNext będzie pierwszym modelem na nowej platformie
BMW iNext

BMW iNext będzie pierwszym modelem na nowej platformie

2018-12-03 - J. Kruczek     Tagi: BMW, Eko, BMW iNEXT
BMW iNext ma zadebiutować w produkcyjnej formie w 2020 roku. Nowy model będzie bardzo ważny dla marki, bowiem ma powstać na zupełnie nowej platformie opracowanej z myślą o przyszłości marki.

BMW iNext zostanie zbudowany jako pierwszy na nowej modularnej platformie, która pozwoli implementować zarówno napęd elektryczny, hybrydowy oraz tradycyjny. Dzięki temu przyszłe modele marki będą mogły wychodzić na rynek w dowolnej konfiguracji napędu. W efekcie jest to ważny fundament dla elektryfikacji pojazdów marki. Z platformy będą korzystać między innymi nowe generacje klasycznych modeli od serii 3 wzwyż.
BMW iNextBMW iNext
Platforma pozwala na montaż jednostek elektrycznych na tyle. W wersji hybrydowej mamy silnik elektryczny w tyle i jednostkę benzynową z przodu, a w klasycznym układzie silnik benzynowy będzie się znajdował z przodu i napędzi tylną oś.

Według zapowiedzi nowa platforma pozwoli na montaż baterii umożliwiających pokonanie nawet 724 km na jednym ładowaniu. Hybrydy mają gwarantować zasięg około 100 km. Teraz nie pozostaje nic, jak czekać na prezentację produkcyjnej wersji BMW iNext.
BMW iNextBMW iNext
BMW iNextBMW iNext

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
GRID - pokaz rozgrywki


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

BMW iNext będzie pierwszym modelem na nowej platformie

Newsletter
Galerie zdjęć