Ekologia  »  Auta elektryczne  »  Exagon Furtive e-GT - elektryczne cudo daje z siebie wszystko na torze Magny-Cours
Exagon Furtive e-GT

Exagon Furtive e-GT - elektryczne cudo daje z siebie wszystko na torze Magny-Cours

Francuska firma Exagon Motors kontynuuje rozwój modelu Furtive e-GT. Po raz pierwszy spotkaliśmy się z tym elektrycznym coupe na zeszłorocznych targach motoryzacyjnych w Paryżu. Teraz przyszedł czas na testy. Francuzi wsadzili samochód na pakę i pojechali na tor Magny-Cours. Tam za kierownicą sportowego auta zasiadł Nicolas Prost, który jest najstarszym synem czterokrotnego mistrza świata Formuły 1 - Alaina Prost.
Exagon Furtive e-GT na torze Magny Cours - elektryczne cudeńko w trakcie testów
Furtive e-GT ma wejść do sprzedaży pod koniec 2012 roku. Firma planuje produkować około 100 samochodów rocznie. Coupe z układem siedzeń 2+2 oferowane będzie w dwóch wersjach:

Standardowy model będzie napędzany wyłącznie przez dwa silniki elektryczne. Każdy z nich będzie miał 125 kW, co da łącznie 340 KM i 480 Nm momentu obrotowego. "Elektryczne paliwo" przechowywane będzie w litowo-jonowych akumulatorach, które powinny starczyć na 10 lat użytkowania, czyli ok. 3.000 ładowań. Exagon twierdzi, że zapewnią one zasięg od 197 do 402 km (w zależności od warunków użytkowania). Bardziej zaawansowana wersja wyposażona będzie dodatkowo w silnik spalinowy. Mała jednostka napędowa doładuje akumulator, ale nie napędzi bezpośrednio kół. Dzięki temu na jednym ładowaniu będzie można przejechać do 807 km.

Exagon twierdzi, że Furtive e-GT rozpędzi się od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,5 sekundy i będzie mógł jechać z prędkością 287 km/h (na torze wyścigowym). Na zwykłej drodze jego prędkość zostanie elektronicznie ograniczona do 250 km/h. Pomimo tego będzie czym poszaleć.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - wyścig w deszczu


źródło: carscoop

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Exagon Furtive e-GT - elektryczne cudo daje z siebie wszystko na torze Magny-Cours

Exagon Furtive e-GT - elektryczne cudo daje z siebie wszystko na torze Magny-Cours
evmobile 2012-08-28 15:18
Elektryczne cudo? Widziałem więcej,w tym hybrydy w evmobile.pl i powiem więcej, zakochałem się w samochodzie elektrycznym 2011 Honda Insight Hybrid