Ekologia  »  Aktualności  »  Fiat Centoventi - elektryczny koncept może zwiastować nową Pandę
Fiat Centoventi

Fiat Centoventi - elektryczny koncept może zwiastować nową Pandę

2019-03-06 - J. Kruczek     Tagi: Fiat, Eko, Fiat Centoventi
Fiat Centoventi zadebiutował w Genewie i można powiedzieć, że pełni rolę trojaką. Pierwsza i najważniejsza to uczczenie 120-lecia marki, czego symbolem jest nazwa oznaczająca z języka włoskiego właśnie 120.
 
Drugą rolą jest pokazanie, że marka jednak ma na uwadze zmieniający się rynek i pracuje nad autami elektrycznymi. Trzecia to pewnego rodzaju zwiastun nowej Pandy, która już niedługo ma się doczekać nowej generacji. Obecna jest z nami od ośmiu lat.
Fiat CentoventiFiat Centoventi
Fiat Centoventi wizualnie stawia na bardzo stylowe nadwozie z delikatnymi odwołaniami do klasycznych hatchbacków. Podobne rozwiązanie zastosowali projektanci Hondy w swoim EV debiutującym w Genewie. U Fiata jednak postawiono na tylne drzwi otwierane w przeciwnym kierunku co przednie. To daje lepszy dostęp do kabiny.
Fiat CentoventiFiat Centoventi
Wizja obejmuje między innymi szeroką personalizację oraz możliwość nawet drukowania samodzielnie dodatków w druku 3D. Fiat Centoventi stawia na wymienne zestawy baterii, których pojemność może zapewnić od 100 do 500 km zasięgu. Niestety nie zdradzono szczegółów elektrycznego napędu.
Fiat Centoventi ma się doczekać wersji produkcyjnej, dlatego pojawiły się spekulacje, że będzie to właśnie nowa Panda. Potwierdzono także, że w przyszłym roku na genewskim salonie zostanie zaprezentowany nowy model 500 z napędem EV.
Fiat CentoventiFiat CentoventiFiat CentoventiFiat CentoventiFiat CentoventiFiat Centoventi

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
GRID - pokaz rozgrywki


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Fiat Centoventi - elektryczny koncept może zwiastować nową Pandę

Galerie zdjęć
Newsletter