Ekologia  »  Aktualności  »  Hyundai Nexo FCV - nowy SUV napędzany ogniwami paliwowymi
Hyundai Nexo FCV

Hyundai Nexo FCV - nowy SUV napędzany ogniwami paliwowymi

2018-01-10 - J. Kruczek     Tagi: Ogniwa paliwowe, Eko, Hyundai, Hyundai Nexo FCV
Hyundai Nexo FCV jest kolejnym modelem koreańskiej marki napędzanym ogniwami paliwowymi. Model ten prezentuje się niczym efektowny koncept, ale auto jest pojazdem produkcyjnym, który jeszcze w tym roku pojawi się na wybranych rynkach.
 
Hyundai Nexo FCV jest określany przez producenta jako zaawansowany, technologicznie flagowy pojazd. Ma on być jednym z filarów planu wypuszczenia na rynek przed 2025 rokiem 18 przyjaznych ekologii samochodów. Auto może się pochwalić całą masą nowych systemów wspomagających kierowcę, jak między innymi monitor ślepych punktów. System ten za sprawa licznych sensorów i kamer szerokokątnych bada otoczenie samochodu i ostrzega kierowcę oraz wyświetla obraz na konsoli centralnej.
Hyundai Nexo FCVHyundai Nexo FCV
SUV jest również pierwszym autem marki z systemem trzymania się swojego pasa ruchu. Highway Driving Assist ma zaś pomagać w automatycznym dostosowywaniu prędkości na autostradach. Na pokładzie ma się też pojawić system inteligentnego parkowania, choć nie zdradzono szczegółów na jego temat.
Hyundai Nexo FCVHyundai Nexo FCV
Producent zastosował nowe wydajniejsze ogniwa paliwowe oraz lżejszą jednostkę napędową. W efekcie samochód oferuje moc 160 KM i moment obrotowy 394 Nm. Przyspieszenie do setki zajmuje 9,5 s, a maksymalny zasięg wynosi 595 km.
Hyundai Nexo FCVHyundai Nexo FCV

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Porsche 911 Turbo po kuracji w Manhart


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Hyundai Nexo FCV - nowy SUV napędzany ogniwami paliwowymi