Ekologia  »  Aktualności  »  Jaguar I-Pace - prezentacja wersji produkcyjnej
Jaguar I-Pace

Jaguar I-Pace - prezentacja wersji produkcyjnej

2018-03-02 - J. Kruczek     Tagi: Jaguar, Jaguar I-Pace
Jaguar I-Pace zgodnie z zapowiedziami ujrzał światło dzienne w produkcyjnej wersji. Auto będzie jedną z gwiazd salonu samochodowego w Genewie.
 
Elektryczny SUV brytyjskiej marki w dużej mierze przypomina koncept, o czym przekonaliśmy się już pewien czas temu. Teraz ujawniono najważniejsze szczegóły odnośnie specyfikacji. Jaguar I-Pace korzysta z zestawu baterii o pojemności 90 kWh. Pozwalają one na uzyskanie zasięgu 475 km. 80 procent naładujemy w czasie 85 minut korzystając z ładowarki 50 kW bądź w czasie 40 minut z ładowarką 100 kW. W przypadku zasilania z gniazdka 80 procent uzyskamy w 10 godzin.
Jaguar I-PaceJaguar I-Pace
Jaguar I-Pace wykorzystuje dwa silniki elektryczne po jednym na oś. Łącznie ich moc wyniesie 395 KM, a moment obrotowy wynosi 696 Nm. Cała moc trafia na wszystkie koła. Przyspieszenie do 96 km/h zajmuje 4,5 s. Producent zapewnia, że auto prowadzi się, jak prawdziwy Jaguar.
 
Projektanci zadbali o współczynnik oporu powietrza na poziomie 0,29. Jest to zasługą między innymi wlotów powietrza, które otwierają się tylko wtedy, gdy auto będzie potrzebowało powietrza. Jaguar I-Pace korzysta z nowego systemu teleinfrmacyjnego Touch Pro Duo. Na pokładzie znalazło się multum systemów wspomagających kierowców.
Jaguar I-PaceJaguar I-Pace
Jaguara I-Pace można już zamawiać w brytyjskich salonach marki. Ceny startują od poziomu 63 495 funtów. Obecnie w ofercie znajdują się wersje wyposażenia S, SE, HSE oraz First Edition.
Jaguar I-PaceJaguar I-PaceJaguar I-PaceJaguar I-PaceJaguar I-PaceJaguar I-Pace

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Hyundai Tucson N Line w oficjalnych ujęciach


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Jaguar I-Pace - prezentacja wersji produkcyjnej