Ekologia  »  Aktualności  »  Mazda wykorzysta silnik Wankla w autach elektrycznych
Mazda

Mazda wykorzysta silnik Wankla w autach elektrycznych

2018-10-03 - J. Kruczek     Tagi: Mazda, Silniki, silnik wankla, Eko
Mazda od dawna zaskakuje swoimi rozwiązaniami w kwestii napędu. Producent ten nie boi się eksperymentować, co często doprowadza do bardzo dobrych rezultatów. Od dłuższego czasu mówi się o powrocie silnika Wankla.

Mazda od kilku lat pracuje nad ulepszeniem silnika Wankla tak, aby stał się on bardziej ekonomiczny. Wszyscy podejrzewali, że producent chce wykorzystać tę jednostkę do nowego sportowego samochodu. Okazuje się jednak, że ten motor będzie jednym z fundamentów elektryfikacji w ofercie Mazdy.
MazdaMazda
Silnik Wankla ma bowiem posłużyć jako generator wydłużający zasięg aut elektrycznych. Mazda ma pokazać swoje dwa pierwsze auta elektryczne w 2020 roku. Jeden z nich będzie korzystał tylko z silników elektrycznych. Drugi zaś otrzyma wspomniany silnik Wankla. Ten będzie miał za zadanie w razie potrzeby doładowanie akumulatorów. Dzięki temu bez problemów dotrzemy do celu gry baterie znajdą się u progu rozładowania.
MazdaMazda
Silnik benzynowy w roli generatora nie jest niczym nowym. Jednak wykorzystanie Wankla oznacza, że jednostka benzynowa może być naprawdę mała i praktycznie nie będzie generować żadnych wibracji w czasie pracy. Gdyby tego było mało to producent chce, aby te silniki były od nowości zasilane przez LPG, co może stanowić kolejny bardzo duży atut. Nie pozostaje nam nic, jak czekać na pierwsze ekologiczne propozycje Mazdy.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - wyścig w deszczu


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Mazda wykorzysta silnik Wankla w autach elektrycznych