Ekologia  »  Aktualności  »  Mazda zaprezentuje swoje auto elektryczne w 2020 roku
Mazda

Mazda zaprezentuje swoje auto elektryczne w 2020 roku

2018-11-30 - J. Kruczek     Tagi: Mazda, Eko
Mazda zaprezentowała najnowszą generację modelu 3. Ten choć znacznie bardziej przyjazny środowisku dzięki silnikom Skyactiv-X to jednak nie zaoferuje wersji hybrydowej czy elektrycznej. Autocar dotarł do informacji o pierwszym aucie EV marki.

Według publikacji pierwszy "elektryk" Mazdy zadebiutuje w 2020 roku. Marka zdecydowała się rzekomo na zupełnie nowe auto nie związane z dotychczasowymi modelami. Co więcej pierwszy model elektryczny ma przybrać formę stylistycznie bliską całej ofercie. Zasadniczo auto ma wyglądać jak kolejna Mazda, a nie twór krzyczący że jest elektryczny.
MazdaMazda
Jo Stenuit, szef projektantów europejskiego oddziału marki podkreślił, że nie chce aby samochód EV przypominał nowoczesny sprzęt domowy. Nikt w Maździe nie chce, aby ich EV wyglądało jak lodówka. Uderza tym samym w niektórych producentów, którzy usilnie chcą tworzyć auta elektryczne wyróżniające się futurystycznymi formami.
MazdaMazda
Niestety na razie nie zdradzono jaką formę przyjmie pierwsza elektryczna Mazda. Zdradzono za to, że pojazd będzie w pełni autorskim projektem, który powstaje już od dłuższego czasu.
MazdaMazda

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
GRID - pokaz rozgrywki


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Mazda zaprezentuje swoje auto elektryczne w 2020 roku

Galerie zdjęć
Newsletter