Ekologia  »  Aktualności  »  Nikola Tre - wodorowa ciężarówka na rynek europejski
Nikola Tre

Nikola Tre - wodorowa ciężarówka na rynek europejski

2018-11-06 - J. Kruczek     Tagi: Nikola Tre, Nikola, Ciężarówka, Eko
Od pewnego czasu było dość cicho wokół firmy Nikola, ale dziś producent zapowiedział model Tre. Jest to kolejna ciężarówka, która tym razem ma zaoferować napęd wodorowy i specyfikę przeznaczoną na rynek europejski.

Nikola Tre bierze swoją nazwę od norweskiego słowa trzy. Taka decyzja nie jest przypadkowa, bowiem to właśnie w Norwegii mają ruszyć pierwsze testy ciężarówki w okolicach 2020 roku. Na razie możemy się przyjrzeć pierwszym grafikom koncepcyjnym oraz garści informacji na temat planowanego pojazdu.
Nikola TreNikola Tre
Nikola Tre ma być oferowana w kilku konfiguracjach. Moc napędu będzie się mieścić w granicach od 500 do 1000 KM, zaś zasięg ma oscylować w granicach 500-1200 km. Pojazd ma spełniać europejskie normy gabarytów, dlatego mocno różni się od zaprezentowanych wcześniej modeli One i Two.
Nikola Tre
Co ciekawe producent sugeruje, że ostatecznie Nikola Tre może oferować system autonomicznej jazdy poziomu 5. To by oznaczało, że wpisze się w wizję transportu przyszłości, gdzie rola człowieka ograniczy się do minimum. Produkcja miałaby ruszyć w okolicach 2022 i 2023 roku. Nie wiadomo gdzie byłaby montowana ciężarówka, ale producent od pewnego czasu zapowiada uruchomienie swojej placówki w Europie. Prezentacja pierwszego prototypu ma mieć miejsce w kwietniu 2019 roku na specjalnej imprezie w Phoenix.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Xenon Racer - zwiastun z Dubajem i Szanghajem


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Nikola Tre - wodorowa ciężarówka na rynek europejski