Ekologia  »  Auta elektryczne  »  Nissan iV - lewitujący samochód z pajęczyny?
Nissan iV - lewitujący samochód z pajęczyny?

Nissan iV - lewitujący samochód z pajęczyny?

2010-11-05 - M. Zabolski     Tagi: Nissan, Samochody elektryczne, Baterie słoneczne, Samochody koncepcyjne
W Los Angeles zorganizowano zmagania projektantów samochodów. Poważną koncepcję przedstawia Nissan, który chce z modelem iV zadebiutować w 2035 r.
  
Projektanci mieli zaprezentować dwumiejscowe pojazdy, które jednocześnie nie przekroczą masy 454 kg oraz będą zapewniać komfort i bezpieczeństwo. Ochrona ma bazować na systemie „aktywnej tarczy”. Czujniki w samochodzie samodzielnie reagowałby w przypadku ryzyka kolizji (zobacz wideo). Koncepcyjne Nissany niską wagę mają zawdzięczać syntetycznym materiałom z roślin, które mają stanowić 99% samochodu. Stąd też data 2035 r., ponieważ dopiero wtedy miałaby być opłacalna technologia wytwarzania takich materiałów.

Samochód ma być bardzo wytrzymały dzięki lekkiej i elastycznej ramie z biopolimerów, wzmacnianej kompozytami z pajęczego jedwabiu (mocniejszego niż kevlar!). Pozwoli to też na utworzenie bardzo aerodynamicznej karoserii. Mniejsza masa znacznie wpłynie na zużycie energii. Zasilanie auta planuje się poprzez baterie słoneczne oraz systemy odzyskiwania energii kinetycznej z ruchomych części pojazdu. Sam napęd ma być oparty na wzajemnym oddziaływaniu magnetycznym, co w konsekwencji sprawiłoby, że auta prawdopodobnie by lewitowały.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - wyścig w deszczu


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Nissan iV - lewitujący samochód z pajęczyny?