Ekologia  »  Aktualności  »  Opel Ampera-e debiutuje na Paris Motor Show
Opel Ampera-e

Opel Ampera-e debiutuje na Paris Motor Show

2016-09-29 - J. Kruczek     Tagi: Opel, Opel Ampera-e, Eko
Zgodnie z zapowiedziami podczas Paris Motor Show Opel zaprezentował model Ampera-e. Auto nie tylko wygląda bardzo dobrze, ale także robi wrażenie swoim zasięgiem wynoszącym w warunkach testowych 500 km.
 
Auto jest bliźniakiem Chevroleta Bolta i zasadniczo zmiany są kosmetyczne. Mamy tu do czynienia z całkiem przestronnym hatchbackiem nastawionym głównie na jazdę po mieście. jednak jego zasięg pozwoli na pokonanie nieco większych dystansów.
Opel Ampera-eOpel Ampera-e
Oczywiście 500 km osiągane w trybie testowym nie jest możliwe do uzyskania w czasie normalnego użytkowania. Podczas codziennej jazdy Opel Ampera-e może pokonać przeszło 380 km. To także robi spore wrażenie.

Taki wynik zawdzięczamy zestawowi baterii o pojemności 60 kWh. Jak stwierdza sam producent Opel Ampera-e nie jest drugim autem w rodzinie czy luksusowym gadżetem. mamy do czynienia z prawdziwym samochodem do codziennego użytkowania.
Opel Ampera-eOpel Ampera-e
Dodajmy, że Opel Ampera-e jest napędzany przez silnik elektryczny o mocy 204 KM i momencie obrotowym 360 Nm. Pozwala on się rozpędzić do 50 km/h w 3,2 s, a prędkość 120 km/h osiągnie w nawet 4,5 s. Prędkość maksymalna została ograniczona do 150 km/h. Wkrótce powinniśmy poznać kolejne szczegóły na temat modelu.
Opel Ampera-eOpel Ampera-eOpel Ampera-eOpel Ampera-eOpel Ampera-eOpel Ampera-eOpel Ampera-eOpel Ampera-eOpel Ampera-eOpel Ampera-e

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
24h Le Mans 2018 - highlights


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Opel Ampera-e debiutuje na Paris Motor Show

Opel Ampera-e debiutuje na Paris Motor Show
Znafca 2016-10-01 22:31
Chevroleta Bolta? Macie małą literówkę!
Newsletter
Galerie zdjęć