Ekologia  »  Aktualności  »  Opel Corsa-e Rally - elektryczna rajdówka i zapowiedź pucharu
Opel Corsa-e Rally

Opel Corsa-e Rally - elektryczna rajdówka i zapowiedź pucharu

2019-08-23 - J. Kruczek     Tagi: Opel, Opel Corsa, Eko, Opel Corsa-e, Opel Corsa-e Rally
Opel Corsa-e będzie walczyła nie tylko o klientów szukających atrakcyjnego auta elektrycznego. Niemiecki hatchback został zaprezentowany w wersji Rally, która zmierzy się z rajdowymi odcinkami specjalnymi.

Niemiecki producent postanowił uruchomić ekologiczny puchar rajdowy, w którym główną bronią będzie właśnie Opel Corsa-e Rally. Samochód zostanie publicznie przedstawiony podczas salonu samochodowego we Frankfurcie. Nowa elektryczna rajdówka ma zastąpić w markowym pucharze Adama R2.
Opel Corsa-e RallyOpel Corsa-e Rally
Opel Corsa-e Rally jest napędzana przez silnik elektryczny o mocy 134 KM i momencie 260 Nm. Za zasilanie będą odpowiedzialne te same baterie co w wersji drogowej o pojemności 50 kWh. Nie wiemy jednak na ile kilometrów wystarczą w warunkach rajdowych.

Opel Corsa-e Rally został przygotowany zgodnie z regulaminami FIA. Mamy więc do czynienia z rasową rajdówką napędzaną prądem. Szczegóły auta zostaną ujawnione w późniejszym czasie. Podobnie, jak detale odnośnie pucharu. Wiadomo, że pierwszy sezon ruszy wiosną 2020 roku w ramach Mistrzostw Niemiec. Elektryczne Corsy pojadą w wybranych imprezach, a w 2021 roku ma zostać zorganizowany pełnoprawny "Super sezon". Na pierwszy sezon ma zostać zbudowanych 15 egzemplarzy, a każdy w cenie poniżej 50 tysięcy euro.
Opel Corsa-e RallyOpel Corsa-e Rally
Opel Corsa-e RallyOpel Corsa-e RallyOpel Corsa-e RallyOpel Corsa-e RallyOpel Corsa-e Rally

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
SnowRunner - zwiastun symulatora


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Opel Corsa-e Rally - elektryczna rajdówka i zapowiedź pucharu