Ekologia  »  Aktualności  »  PSA zapowiada zelektryfikowaną wersję każdego nowego modelu od 2019 roku
PSA

PSA zapowiada zelektryfikowaną wersję każdego nowego modelu od 2019 roku

2018-09-22 - J. Kruczek     Tagi: Citroen, DS, Opel, Peugeot, PSA, Eko
PSA ponownie zabrało głos w sprawie planów elektryfikacji swoich modelów. Francuski koncern zapowiedział, że wszystkie samochody jego marek dostępne od 2019 roku będą posiadały w ofercie wersję elektryczną bądź hybrydową.

Od przyszłego roku każdy Peugeot, Citroen, DS, Opel oraz Vauxhall ma być dostępny w zelektryfikowanej wersji. Nie wszystkie modele będą dostępne jako w pełni elektryczne maszyny, ale jeżeli braknie takiej wersji to z pojawi się edycja PHEV.
PSAPSA
W przeciągu dwóch najbliższych lat koncern zaprezentuje 15 zelektryfikowanych modeli. Osiem z nich będzie autami PHEV, z czego już w tym miesiącu zadebiutuje DS 7 Crossback E-Tense. Pozostałe siedem to będą modele w pełni elektryczne, a pierwszym ma być DS 3 Crossback E-Tense.

Do budowy nowych modeli posłużą platformy CMP oraz EMP2. Koncern zapewnia, że te dwie platformy dają nieograniczone możliwości w mieszaniu koncepcji oraz form napędu. Pierwsza z platform posłuży do budowy mniejszych i tańszych modeli, podczas gdy druga będzie bazą dla kompaktów, sedanów oraz SUVów. Do 2025 roku wszystkie auta koncernu mają być dostępne w zelektryfikowanych wersjach.
PSAPSA
PSAPSA

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - wyścig w deszczu


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

PSA zapowiada zelektryfikowaną wersję każdego nowego modelu od 2019 roku

Newsletter
Galerie zdjęć