Ekologia  »  Aktualności  »  Peugeot 208 EV nie będzie się wiele różnił od standardowego
Peugeot 208

Peugeot 208 EV nie będzie się wiele różnił od standardowego

2018-08-30 - J. Kruczek     Tagi: Peugeot, Peugeot 208, Peugeot 208 EV, Eko
Peugeot 208 w przyszłym roku doczeka się nowej generacji. Niewielki hatchback doczeka się nie tylko zmian stylistycznych, ale także pierwszy raz będzie oferowany w wersji całkowicie elektrycznej.

Peugeot 208 EV ma się cechować minimalnymi różnicami stylistycznymi względem konwencjonalnych modeli. Zasadniczo główną różnicą będzie zasłonięty grill. Auto powstanie na platformie e-CMP, czyli zmodyfikowanej platformie CMP mającej być bazowym elementem elektryfikacji Citroena.
Peugeot 208Peugeot 208
Kolejne różnice będą polegały na zmienionym interfejsie systemu teleinformacyjnego oraz zestawie innych cyfrowych zegarów. Szef designu marki, Gilles Vidal udzielił wywiadu, w którym wyjaśnił koncepcję marki na auta EV. Jak zdradza zdaniem firmy auto elektryczne nie musi krzyczeć, że jest pojazdem EV. Elektryczny 208 będzie po prostu jedną z wersji napędowych, a nie modelem samym dla siebie.
Peugeot 208Peugeot 208
Peugeot w przeciwieństwie do takich marek, jak Mercedes czy Volkswagen nie ma zamiaru tworzyć oddzielnych sub-marek elektrycznych. Zamiast tego modele francuskiej marki po prostu będą dostępne w wersjach tradycyjnych, jak i elektrycznych.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Mercedes GLB - prezentacja konceptu


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Peugeot 208 EV nie będzie się wiele różnił od standardowego

Newsletter
Galerie zdjęć