Ekologia  »  Aktualności  »  Peugeot 208 Hybrid FE zadebiutuje w Genewie
Peugeot 208

Peugeot 208 Hybrid FE zadebiutuje w Genewie

2013-02-19 - A. Ruciński     Tagi: Peugeot, Auta hybrydowe, Peugeot 208, Eko
Peugeot zachęcony sukcesami modelu 208 zamierza poszerzyć ofertę o jego kolejne odmiany. Już za kilka tygodni w Genewie zobaczymy wariant Hybrid FE. Czym będzie wyróżniać się ta wersja?

FE to skrót od Fun and Efficient, co oznacza zabawę i wydajność. Czyżby Francuzi szykowali hybrydę, która pomimo oszczędności i przyjazności dla środowiska będzie dawać radość z jazdy? Wszystko na to wskazuje. Peugeot twierdzi, że 208 GTI będzie różnić się od seryjnej odmiany dużo lżejszym nadwoziem o unikalnym wyglądzie i niskim współczynniku oporu aerodynamicznego. Auto ma ważyć aż 200 kg mniej niż seria. Ponadto w wyposażeniu znajdą się opony o niskich oporach toczenia oraz superlekkie felgi aluminiowe. Pod maskę 208 Hybrid FE trafi benzynowe, trzycylindrowe 1.0 współpracujące z jednostką elektryczną. Nie znamy jeszcze mocy zestawu, ale osiągi zapowiadają się obiecująco - 8 sekund do setki to całkiem niezły wynik. Wrażenie robi również średnia emisja dwutlenku węgla na 1 km wynosząca zaledwie 49 g.
Nie wiemy jeszcze kiedy Peugeot zamierza wprowadzić tą wyjątkową wersję na rynek. Zainteresowanie powinno być jednak spore.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Volkswagen ID R w drodze do Bramy Niebios


źródło: worldcarfans

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Peugeot 208 Hybrid FE zadebiutuje w Genewie