Ekologia  »  Aktualności  »  Peugeot 3008 Hybrid4 - pierwsza hybryda z dieslem pod maską!
Peugeot 3008 Hybrid4

Peugeot 3008 Hybrid4 - pierwsza hybryda z dieslem pod maską!

2010-08-24 - M. Grygier     Tagi: Peugeot, Auta hybrydowe, Peugeot 3008, Crossover, Peugeot 3008 Hybrid4
Peugeot ujawnił informacje dotyczące nowego 3008 Hybrid4, czyli pierwszej hybrydy z silnikiem wysokoprężnym na świecie!

Zobacz także: Peugeot RCZ w wersji kabrio? »
Dotychczas producenci motoryzacyjni łączyli z silnikami elektrycznymi głównie motory benzynowe. Teraz wszystko się zmieni. Kolejni producenci już zapowiadają tego typu rozwiązania. Jednak Peugeot w tym temacie stał się pionierem. W 3008 Hybrid4 za napęd służy 2-litrowa jednostka napędowa HDi koncernu PSA, której emisja CO2 do atmosfery wynosi 146g/km. Jednak w połączeniu z silnikiem elektrycznym wartość ta spada już do 99g/km, przełamując barierę 100 gramów! W dodatku nie mówimy tutaj o pro-ekologicznym zawalidrodze, ale o 200-konnym rodzinnym crossoverze. Spalanie, według danych producenta, wynosi 3,8 litra na każde 100 km. Moc 163 KM pochodzi z jednostki konwencjonalnej, a 37 KM z baterii i silnika elektrycznego. Napęd przekazywany jest na wszystkie cztery koła. Do wyboru są cztery tryby pracy:
  • Auto, czyli najbardziej popularny;
  • ZEV - który pomimo ładowania baterii pozwala również na jazdę wyłącznie na silnikach elektrycznych;
  • 4WD - gdzie silniki elektryczne zapewniają moc tylnej osi, a silnik konwencjonalny obsługuje przednią oś (wcześniej 3008 dostępny był wyłącznie z napędem na przednie koła);
  • Sport - zapewniający maksymalne osiągi, między innymi przez sterowanie zmianą biegów, dzięki temu przyspieszenie do pierwszej setki zajmuje 8,8 sekundy.
Dlaczego nie widzieliśmy już wcześniej hybrydowych diesli? Dobre pytanie. Przecież wydaje się to najlepszą opcją kiedy mówimy o ekologii. Jednak barierą były koszty produkcji. Ile zatem będzie kosztować 3008 Hybrid4? Na ceny nowego modelu musimy jeszcze cierpliwie poczekać.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - Porsche Taycan Turbo S w zwiastunie


źródło: CarMagazine

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Peugeot 3008 Hybrid4 - pierwsza hybryda z dieslem pod maską!

Peugeot 3008 Hybrid4 - pierwsza hybryda z dieslem pod maską!
Prix 2010-08-25 19:46
Teraz dopiero zacznie się. Również kolejny popularny producent diesli - VW planuje wprowadzić taką hybrydę, tylko, że w najmniejszym wydaniu - do miejskiego Up! Tylko 2 cylindrowy silnik diesla, ale z powodu małej wagi auta ma być całkiem zwinny, a przy tym palić 2,5 litra ON.
Newsletter
Galerie zdjęć