Ekologia  »  Auta hybrydowe  »  Porsche Panamera S Hybrid - najbardziej ekonomiczne i ekologiczne Porsche wszechczasów
Porsche Panamera S Hybrid

Porsche Panamera S Hybrid - najbardziej ekonomiczne i ekologiczne Porsche wszechczasów

2011-02-17 - A. Miklewska     Tagi: Porsche, Auta hybrydowe, Porsche Panamera, Hybryda, Eko, Porsche Panamera S Hybrid
Niemiecki producent już jakiś czas temu nosił się z zamiarem zaprezentowania hybrydowego modelu swojego samochodu. Okazało się, że autem tym będzie Porsche Panamera S Hybrid. Według producenta, nowy 380-konny samochód to najbardziej ekonomiczne Porsche wszechczasów, którego zużycie paliwa wynosi 6,8 l/100 km. Co więcej, emisja spalin jest także najniższa wśród wszystkich sportowych sedanów w segmencie aut luksusowych i wynosi 159 g CO2/km.
2012 Porsche Panamera S Hybrid - film promujący ekologiczny model
Najnowsze dziecko w rodzinie Panamery korzysta z tej samej jednostki napędowej co hybrydowy Cayenne. 333-konny, 3,0-litrowy, turbodoładowany silnik V6 pochodzi z Audi, dodatkowo zamontowano silnik elektryczny o mocy 47 KM, co daje w sumie 380 KM. Oba silniki są w stanie zasilać Panamerę S Hybrid samodzielnie lub łącznie. Dodatkowo silnik elektryczny działa również jako alternator i rozrusznik Silnik elektryczny jest zasilany z akumulatora niklowo-metalowo-wodorowego (NiMh), który przechowuje także energię odzyskaną podczas hamowania i jazdy. Moc jest przenoszona na tylne koła za pomocą standardowej ośmiobiegowej skrzyni Tiptronic S.

Porsche Panamera S Hybrid może rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 6,0 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną 270 km/h. Wyłącznie na silniku elektrycznym można przejechać jedynie ok. 2 km i rozpędzić się do 85 km/h (w zależności od sytuacji na drodze).
Porsche Panamera S Hybrid wyposażona w całoroczne opony Michelin o obniżonym współczynniku tarcia spala 6,8 l/100 km i emituje do atmosfery 159 g CO2/km. Panamera S Hybrid na standardowych oponach spala 7,1 l/100 km i emituje 167 g CO2/km.

Wszystkie modele Panamery S Hybrid będą miały standardowe wyposażenie i wejdą na europejski rynek w czerwcu tego roku. W Niemczech za hybrydowy model trzeba będzie zapłacić €106.185.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Toyota GR Supra GT Cup - zapowiedź zawodów e-sportowych


źródło: carscoop

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Porsche Panamera S Hybrid - najbardziej ekonomiczne i ekologiczne Porsche wszechczasów

Porsche Panamera S Hybrid - najbardziej ekonomiczne i ekologiczne Porsche wszechczasów
umar77 2011-02-19 16:31
Rozwiązanie bardziej przypomina to które można znaleźć w Touaregu, szczególnie Tiptronic 8 biegowy który pozwala na oszczędności w spalaniu a po za tym jest rzadko spotykany w Suvach, tylko przy tej mocy mógł mieć trochę lepsze osiągi
Newsletter
Galerie zdjęć