Ekologia  »  Aktualności  »  Renault Fluence Z.E znika z rynku
Renault Fluence Z.E

Renault Fluence Z.E znika z rynku

2014-01-31 - A. Ruciński     Tagi: Renault, Auta elektryczne, Renault Fluence
Fluence Z.E to elektryczny sedan, który miał spopularyzować napęd elektryczny i przynieść Renault spore zyski. Niestety rzeczywistość okazała się brutalna. Tak bardzo, że Francuzi zdecydowali się zakończyć produkcję tego modelu.

Wynika to przede wszystkim z bardzo niskiej sprzedaży - (od 2010 roku do klientów trafiło zaledwie 3500 egzemplarzy) oraz problemów z dostawcą baterii który zbankrutował. Renault twierdzi, że mogłoby poszukać nowego dostawcy, ale przy tak słabych wynikach się to nie opłaca. Taniej po prostu zakończyć produkcję niż dokładać do interesu.

Przypominamy, że Fluence był całkiem przyzwoitym pojazdem wyposażonym w 94-konny silnik elektryczny. 6-8 godzin ładowania z domowego gniazdka wystarczało, aby przejechać 160 km. Najwyraźniej jednak te dane nie przemówiły do klientów.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - wyścig w deszczu


źródło: wcf

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Renault Fluence Z.E znika z rynku

Renault Fluence Z.E znika z rynku
dd 2014-02-01 12:39
"Najwyraźniej jednak te dane nie przemówiły do klientów." Do klientów raczej nie przemówiło to, że musiałeś wypożyczać baterie i u nas w Polsce kosztowało to 419 złotych na miesiąc... czyli ani nie oszczędzałeś ani nie mogłeś normalnie sprzedać auta po kilku latach.
Newsletter
Galerie zdjęć