Ekologia  »  Aktualności  »  Smart ForTwo i ForFour Electric Drive, czyli luksusowe maluchy na prąd
Smart Electric Drive

Smart ForTwo i ForFour Electric Drive, czyli luksusowe maluchy na prąd

2016-09-26 - J. Kruczek     Tagi: Smart, Smart ForTwo, Eko, Smart ForFour
Smart ForTwo i ForFour doczekały się elektrycznych wersji. Taki napęd zagości zarówno w odmianie otwartej, jak i zamkniętej. Oficjalna premiera będzie miała miejsce podczas salonu samochodowego w Paryżu, ale już teraz możemy podziwiać nowe modele.
 
Wszystkie wersje będą napędzane elektrycznym silnikiem o mocy 82 KM i momencie 160 Nm. To pozwoli modelowi ForTwo Coupe przyspieszyć do setki w czasie 11,5 s, a Cabrio w 11,8 s. W przypadku modelu ForFour czas wzrośnie do 12,5 s. Prędkość maksymalna wyniesie 130 km/h.
Smart Electric DriveSmart Electric Drive
Smart skorzystał z jednostopniowej skrzyni Renault, która oprócz przełożenia w przód odwraca rotację silnika dla biegu wstecznego. Na pokładzie maluchów znalazły się baterie litowo-jonowe o pojemności 17,6 kWh. Te pozwolą przejechać 160 km modelowi Coupe i 155 km pozostałym wersjom nadwoziowym. Czas ładowania ma wynosić koło 2,5 godzin.
 
Zapowiedziano też, że w przyszłym roku na rynek trafi specjalna ładowarka. Akcesorium o mocy 22 kW ma pozwolić na zasilenie baterii Smartów w czasie 45 minut.
Smart Electric DriveSmart Electric Drive
Smart Electric DriveSmart Electric DriveSmart Electric DriveSmart Electric DriveSmart Electric DriveSmart Electric DriveSmart Electric DriveSmart Electric Drive

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - wyścig w deszczu


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Smart ForTwo i ForFour Electric Drive, czyli luksusowe maluchy na prąd