Ekologia  »  Aktualności  »  Subaru szykuje premierę modelu PHEV z technologią Toyoty
Subaru

Subaru szykuje premierę modelu PHEV z technologią Toyoty

2018-02-08 - J. Kruczek     Tagi: Subaru, Eko
Subaru jeszcze w tym roku zaprezentuje swój nowy model z napędem hybrydowym w wersji plug-in. To nie pierwszy taki pojazd marki, ale wcześniejsze ekologiczne próby nie spotkały się z ciepłym przyjęciem. Teraz ma być inaczej.

W przeciwieństwie do słabo sprzedającego się hybrydowego wariantu Crosstek, nowy model będzie korzystał z innej technologii. Przedstawiciele Subaru potwierdzili, że w nowym projekcie wykorzystają do granic możliwości technologię Toyoty. Pod maską pozostanie silnik boxer, ale cały elektryczny osprzęt zostanie zapożyczony od Toyoty.
SubaruSubaru
Według przecieków do modelu Subaru trafia rozwiązania z Priusa Prime. Jeżeli to się potwierdzi to zapewne na pokładzie znajdą się baterie o pojemności 8,8 kWh. Prius może przejechać na silniku elektrycznym 40 km i zapewne podobny wynik osiągnie propozycja Subaru. Wykorzystanie technologii Toyoty jest pokierowane nie tylko jej zaawansowanym stopniem. Subaru najzwyklej nie stać na opracowanie własnych rozwiązań. Marka nie posiada środków, ani zasobów do stworzenia własnego systemu hybrydowego.
SubaruSubaru
SubaruSubaru

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
BMW 7 2020 w oficjalnym klipie


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Subaru szykuje premierę modelu PHEV z technologią Toyoty

Newsletter
Galerie zdjęć