Ekologia  »  Aktualności  »  Tesla Semi - elektryczna ciężarówka oficjalnie zaprezentowana

Tesla Semi - elektryczna ciężarówka oficjalnie zaprezentowana

2017-11-17 - J. Kruczek     Tagi: Tesla, Eko, Ciężarówka, Tesla Semi
Tesla zaprezentowała ciężarówkę Semi. Pierwszy pojazd ciężarowy marki pokazał światu założyciel firmy Elon Musk. Ciężarówka robi wrażenie nowoczesnym designem i przestronna kabiną. Jednak nie to jest najważniejsze.
 
Najważniejsze są tu osiągi, a dokładnie zasięg. Ten wyniesie przeszło 800 km. Co ważne zasięg ten ma być uzyskiwany podczas standardowej jazdy po autostradzie z pełnym obciążeniem. Tak wyniki mogą być jeszcze lepsze. Ciężarówka przyspieszy do 96 km/h w czasie 20 sekund. Odpięcie naczepy pozwoli się tak rozpędzić w 5 sekund.
Tesla Semi może więc przyspieszać znacznie lepiej niż pojazdy ciężarowe z dieslem. Do napędu posłużyły cztery silniki napędzające cztery tylne koła. Warto nadmienić, że specjalny system niezależnych kół ma dbać, aby ciężarówka w krytycznej sytuacji nie złożyła się niczym scyzoryk.
Na pokładzie znalazły się najnowsze systemy marki, w tym system autopilota oraz asystenci jazdy. Akumulatory można naładować do 80 procent w pół godziny dzięki najnowszym ładowarkom marki. Póki co Tesla Semi nie została wyceniona, tak więc ciężko ocenić jej opłacalność.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Jaguar F-Type w rajdowej odsłonie


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Tesla Semi - elektryczna ciężarówka oficjalnie zaprezentowana

Galerie zdjęć
Newsletter