Ekologia  »  Aktualności  »  Tesla zamierza wkroczyć do Chin pełną parą

Tesla zamierza wkroczyć do Chin pełną parą

2015-11-02 - A. Ruciński     Tagi: Tesla, Tesla Model X
Chiński rząd postanowił znacząco obniżyć dopuszczalną emisję spalin, co otwiera nowe możliwości przed producentami hybryd i pojazdów elektrycznych, które dotychczas nie cieszyły się w Chinch ogromną popularnością.

Oczywiście pierwszą firmą, która natychmiast wyczuła szanse na zysk okazała się Tesla. Jej szef, Elon Musk twierdzi, że wkroczenie Tesli do Chin jest tylko kwestią czasu. Obecnie amerykańska firma posiada w Azji kilka salonów. W porównaniu jednak do USA, czy Europy jest ich naprawdę niewiele. Najbliższe lata mają przynieść prawdziwą ekspansję Tesli.
Najpierw jednak Teslę czekają negocjacje z potencjalnymi partnerami, którzy będą dostarczać podzespoły i produkować modele amerykańskiej marki w Chinach.

Chiński rynek ma w sobie ogromny potencjał. Można oczekiwać, że w najbliższych latach będzie on rajem dla producentów pojazdów elektrycznych.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
24h Le Mans 2018 - highlights


źródło: tesla

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Tesla zamierza wkroczyć do Chin pełną parą

Tesla zamierza wkroczyć do Chin pełną parą
Nope 2015-11-03 05:32
Co za bzdury piszecie Tesla jest na rynku Chinskim od dwóch lat. Panie A. Ruciński proszę o weryfikacje informacji bo co artykuł to jakaś nieścisłość.
Newsletter
Galerie zdjęć