Ekologia  »  Aktualności  »  Toyota uBOX Concept - stworzona przez studentów

Toyota uBOX Concept - stworzona przez studentów

2016-04-13 - A. Ruciński     Tagi: Toyota, Concept car
Toyota połączyła siły ze studentami Uniwersytetu Clemsona z Karoliny Południowej. W ten sposób powstał bardzo ciekawy pojazd określany jako uBox Concept.

Auto jest skierowane głównie do przedstawicieli pokolenia Z, a więc osób urodzonych po 1995 roku. Stąd nowoczesny, lecz praktyczny design i ekologiczny charakter pojazdu.
uBOX został wykonany głównie z kompozytów. Bardzo wiele elementów wykonano na drukarce 3D. Całość oparta jest jednak na aluminiowej ramie. Do napędu uBOX`a użyto oczywiście napędu elektrycznego. W kabinie znajdziemy także gniazdka pozwalające zasilić liczne urządzenia elektroniczne takie jak smartfony, czy laptopy.
uBOX nie ma oczywiście szans na seryjną produkcję. Toyota twierdzi jednak, że doświadczenie zdobyte przy budowie tego projektu z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Citroen C4 Cactus - przejażdżka oczyma testera


źródło: wcf

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
3

Komentarze do:

Toyota uBOX Concept - stworzona przez studentów

Toyota uBOX Concept - stworzona przez studentów
mareczekmazur 2016-04-14 10:41
Ja zawsze wierzyłem w kreatywność studentów. Tym razem przeszli samych siebie! Takie przykłady idealnie udowadniają że student jest nieprzewidywalny. Plus za wykorzystanie drukarki 3D, z tego co sie orientuje to toyota robi juz fotele przy wykorzystaniu tej technologii.
Toyota uBOX Concept - stworzona przez studentów
grzesiek111 2016-04-14 17:30
uBox Concept znalazłby pewnie swoich odbiorców. Jednak myślę, że skierowane byłoby bardziej dla ludzie młodych, którzy z taką stylistyką szybciej by się oswoili. Drzwi otwierają się w ciekawy sposób.
Toyota uBOX Concept - stworzona przez studentów
mefes 2016-05-05 09:04
Ciekawe, którego studenta byłoby na nią stać...