Ekologia  »  Aktualności  »  Volkswagen chce poszerzyć rodzinę I.D. o prawdziwą terenówkę
Volkswagen

Volkswagen chce poszerzyć rodzinę I.D. o prawdziwą terenówkę

2019-01-17 - J. Kruczek     Tagi: Volkswagen, Eko, Volkswagen I.D.
Volkswagen ma bardzo ambitne play odnośnie swojej elektrycznej rodzinki. Powstaje kilka modeli, które już zapowiadano a teraz pojawiły się informacje o kolejnym. Szef strategii w koncernie Volkswagena, Michael Jost zdradził, że producent chce zbudować elektrycznego konkurenta dla Jeepa.
VolkswagenVolkswagen
W firmie pojawił się pomysł na czysto terenowy model z napędem elektrycznym. Jak mówi Jost producent bada obecnie możliwość wprowadzenia takiego auta na rynek. Miałby to być SUV o zwiększonych możliwościach terenowych z licznymi osłonami nadwozia i podwozia oraz maksymalnie prostym wnętrzem. Kokpit miałby zostać wykonany z materiałów odpornych na wodę i zabrudzenia.

Taka prawdziwa terenówka z napędem elektrycznym mogłaby się okazać ciekawym pojazdem. Niewykluczone, że w dobie popularności SUVów takie auto znalazłoby swoją niszę. Terenówka powstałaby na platformie MEB. Jeżeli projekt otrzyma zielone światło to jego premiera mogłaby mieć miejsce już w 2021 roku. Zapewne auto miałoby wiele wspólnego z zapowiedzianym już wcześniej elektrycznym SUVem. Jak widać rodzina I.D. może się rozwinąć o ciekawe modele.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Cupra zapowiada nowy koncept


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Volkswagen chce poszerzyć rodzinę I.D. o prawdziwą terenówkę

Galerie zdjęć
Newsletter