Ekologia  »  Aktualności  »  Volkswagen rozważa budowę modeli I.D. w wersji R
Volkswagen I.D.

Volkswagen rozważa budowę modeli I.D. w wersji R

2018-08-04 - J. Kruczek     Tagi: Volkswagen I.D. R, Volkswagen I.D., Volkswagen, Eko
Volkswagen szykuje się do rynkowego debiutu elektrycznej rodziny I.D. Nowe modele elektryczne mają wyznaczyć standardy na kolejne lata. Producent chce nie tylko zadbać o miłośników ekologii, ale też o klientów oczekujących standardowych możliwości samochodów oraz tych szukających sportowych emocji.
Volkswagen I.D.Volkswagen I.D.
Jost Capito zdradził, że już teraz marka rozważa budowę auta z rodziny I.D. w wersji R. W tej chwili nie zapadły jeszcze konkretne decyzje, ale ma to związek z odpowiednim przygotowaniem technologii. Jak stwierdza Capito budowa elektrycznego auta R ma sens i w końcu będzie musiała stać się faktem.
Volkswagen I.D.Volkswagen I.D.
Producent zbudował przecież wyścigowy model do bicia rekordów, a jeżeli auta EV mają się stać przyszłością motoryzacji to muszą również oferować wersje sportowe. Problemem jest wydajność zasilania. Sportowy model musi być szybki, ale też oferować odpowiedni zasięg. Jeżeli tylko technologia pozwoli na odpowiednie zbalansowanie sportu i wydajności to model R powstanie.
Inżynierowie dywizji R muszą też podjąć ważną decyzję odnośnie tego, jaki model ma otrzymać sportową wersję. Wybór nastąpi po premierę modeli I.D. Mając gotowe auta będzie można ocenić, która konstrukcja najlepiej nadaje się do stworzenia sportowego wydania. Tak więc I.D. R powstanie, ale minie jeszcze trochę czasu.
Volkswagen I.D.Volkswagen I.D.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Peugeot 508 Sport Engineered Concept - zwiastun modelu


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Volkswagen rozważa budowę modeli I.D. w wersji R

Newsletter
Galerie zdjęć