Ekologia  »  Auta hybrydowe  »  Władimir Putin za kierownicą pierwszego, hybrydowego, rosyjskiego samochodu
Yo-Mobile, czyli rosyjskie hybrydy

Władimir Putin za kierownicą pierwszego, hybrydowego, rosyjskiego samochodu

2011-04-06 - A. Miklewska     Tagi: Auta hybrydowe, Hybryda, Eko, e-Auto
Kiedy nie jeździ Formułą 1 czy lokalnie produkowanym Chrysler'em Sebring, premier Rosji Władimir Putin testuje hybrydowe samochody. Przynajmniej robił to 1 kwietnia, gdy zasiadł za kierownicą pierwszego, hybrydowego samochodu produkowanego w Rosji Yo-Mobile.
Putin testuje hybrydowy, rosyjski samochód Yo-Mobile
Samochód ten został stworzony przez firmę Yo-Auto, której właścicielem jest rosyjski bilioner Mikhail Prokhorov, który jest także właścicielem New Jersey Nets. Yo-Mobile to hybrydowe auto, które pod maską ma silnik rotacyjny, który pracuje na benzynie i gazie ziemnym i jest połączony z parą silników elektrycznych. Zamiast klasycznych akumulatorów, Yo-Mobile korzysta z kondensatora, który jest urządzeniem do magazynowania energii, postrzegany przez rosyjskich inżynierów jako alternatywa dla baterii litowo-jonowych. Kondensator magazynuje energię, wytwarzaną przez silnik i wysyła ją do silników elektrycznych napędzających samochód. Główną zaletą kondensatora jest fakt, że nie wymaga ładowania z sieci elektrycznej.
Rosyjska hybryda zużywa średnio 3,5 l/100 km i ma zasięg 1.100 km. Przyśpiesza od 0 do 100 km/h w 7-8 sekund i może jechać z maksymalną prędkością 130 km/h.

Samochód ten został tak stworzony, że może być zbudowany w trzech różnych wersjach nadwozia (hatchback, cross-coupe i van). Cena rosyjskiego samochodu jest oceniana na €8.500 - €10.500. Najdroższy model będzie miał napęd na wszystkie koła, system nawigacji satelitarnej oraz klimatyzację.Zanim Putin siadł za kierownicą hybrydowego samochodu powiedział do Prokhorov'a: "Mam nadzieję, że Yo-Mobile nie rozpadnie się po drodze.". Na szczęście dla rosyjskiego bilionera tak się nie stało.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - wyścig w deszczu


źródło: carscoop

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Władimir Putin za kierownicą pierwszego, hybrydowego, rosyjskiego samochodu