Ekologia  »  Aktualności  »  BMW i8 Spyder Concept - sportowa hybryda na oficjalnych zdjęciach
BMW i8 Spyder

BMW i8 Spyder Concept - sportowa hybryda na oficjalnych zdjęciach

2012-04-01 - A. Ruciński     Tagi: BMW, Auta hybrydowe, Eko, BMW i8
Ekologiczna podmarka BMW powoli przygotowuje się do rynkowego startu. Niebawem, bo już za kilkanaście dni Niemcy oficjalnie odsłonią koncepcyjny model i8 Spyder na targach motoryzacyjnych w Pekinie.

Wcześniej zdążyliśmy już poznać wersję Coupe, teraz czas na otwartą odmianę. Najprawdopodobniej i8 zostanie wprowadzone na rynek w przeciągu najbliższych 2-3 lat. Spyder dzieli napęd i technikę z wersją Coupe, lecz jest od niego krótszy przez co w kabinie zmieszczą się tylko dwie osoby. Pozostałe różnice to m.in. drzwi unoszone do góry, przezroczysta pokrywa silnika, nieco inne wnętrze i tył pojazdu.

Zobacz także: BMW i8 Spyder - galeria »
Podobnie jak Coupe, Spyder został stworzony głównie z włókna węglowego i innych, lekkich materiałów kompozytowych. Pod maską pracuje napęd hybrydowy składający się z 1,5-litrowego, trzycylindrowego silnika benzynowego z doładowaniem, generującego aż 220 KM oraz generatora elektrycznego o mocy 130 KM. Benzyniak jest odpowiedzialny za napędzanie tylnych kół, natomiast silnik elektryczny porusza przednie koła. Łączna moc przekazywana na cztery koła wynosi 350 KM.
BMW i8 Coupe
Pozwala to na całkiem niezłe przyspieszenie - 5 sekund do setki i 250 km/h prędkości maksymalnej. Średnie zużycie paliwa wynosi około 3 litrów na 100 km - nieźle jak na sportowe auto.
Zapowiada się kolejna, ciekawa hybryda, która mimo oszczędności pozwala cieszyć się jazdą.źródło: carscoop

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

BMW i8 Spyder Concept - sportowa hybryda na oficjalnych zdjęciach

Galerie zdjęć
Newsletter