Ekologia  »  Aktualności  »  BMW i8 oficjalnie - czym zaskoczy nas sportowa hybryda?
BMW i8

BMW i8 oficjalnie - czym zaskoczy nas sportowa hybryda?

2013-09-10 - A. Ruciński     Tagi: BMW, Auta hybrydowe, Eko, BMW i8
Fani motoryzacji już mogą zacierać ręce, bowiem dziś startuje Międzynarodowy Salon Samochodowy we Frankfurcie. Czeka nas kilkadziesiąt gorących premier, a oto jedna z nich - BMW i8.

To pierwsza sportowa hybryda z Bawarii. W zgrabnym nadwoziu czteromiejscowego Coupe ukryto 1,5-litrowy, trzycylindrowy silnik z doładowaniem generujący 231 KM. Wspomaga go jednostka elektryczna. Łączna moc zestawu to 362 KM przekazywane na wszystkie koła, co pozwala osiagać setkę w 4,4 sekundy. Auto może poruszać się zarówno w trybie mieszanym jak i w pełni elektrycznym. W pierwszym przypadku zużycie paliwa wynosi średnio 2,5-litra na 100 km, a maksymalny zasięg to nawet 500 km. W trybie elektrycznym natomiast można przejechać nie więcej niż 35 km.

Zobacz także: BMW i8 - galeria »
Co ciekawe, i8 będzie dostępne także z opcjonalnymi kołami w całości wykonanymi z włókna węglowego. Standardowo klienci otrzymają natomiast 20-calowe felgi ze stopów lekkich. Przyjmowanie zamówień na ten model powinno ruszyć w ciągu kilku najbliższych dni. Niestety jeszcze nie znamy cen.źródło: wcf

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
2

Komentarze do:

BMW i8 oficjalnie - czym zaskoczy nas sportowa hybryda?

BMW i8 oficjalnie - czym zaskoczy nas sportowa hybryda?
riderV8 2013-09-10 19:31
No wreszcie... Bo ten prototyp to pokazywali już wszędzie i przy każdej okazji.
BMW i8 oficjalnie - czym zaskoczy nas sportowa hybryda?
Isnerette 2014-08-26 20:55
ten samochód to raczej ciekawostka. Jeżeli brac hybrydę poważnie to tylko made by Toyota. Nie ma drugiego koncernu motoryzacyjnego, który ten napęd miałby tak dopracowany do perfekcji i był niezawodny. Swoją drogą coraz glośniej o sportowej hybrydzie którą ponoć toyota ma niedługo wypuścić.