Ekologia  »  Aktualności  »  Jaguar I-Pace wykręcił elektryczny rekord na Laguna Seca
Jaguar I-Pace

Jaguar I-Pace wykręcił elektryczny rekord na Laguna Seca

2018-08-24 - J. Kruczek     Tagi: Rekordy, Eko, Jaguar I-Pace, Jaguar
Jaguar I-Pace zapisał na swoje konto nowy rekord. Brytyjski, elektryczny SUV ustanowił najlepszy czas okrążenia na torze Laguna Seca. Oczywiście chodzi o najlepszy wynik w kategorii samochodów elektrycznych.
 
Auto w rekordowej próbie poprowadził zawodowy kierowca wyścigowy, Randy Pobst. Ten duet wykręcił na znanym obiekcie czas 1 minuty i 48,18 s. Według opublikowanych czasów na Fastestlaps.com Jaguar I-Pace pokonał takie auta, jak BMW 335i, Mazda RX-8 czy Forda Focusa ST. Szybsze były między innymi Chevrolet Camaro SS czy Subaru WRX STI.
Jaguar I-PaceJaguar I-Pace
Niestety na liście rekordów nie widnieją inne auta elektryczne. A to może oznaczać, że Jaguar I-Pace wykręciłby rekord nawet tylko pojawiając się na torze. Tak czy inaczej crossover pokazał, że radzi sobie z jazdą po torach.

Jaguar I-Pace legitymuje się mocą 394 KM i momentem 693 Nm. To pozwala na osiąganie 100 km/h w czasie zaledwie 4,5 s. Zestaw baterii 90 kWh pozwala na uzyskanie zasięgu 386 km. Producent wielokrotnie podkreślał, że Jaguar I-Pace będzie się prowadził jak prawdziwy Jaguar. I teraz mamy na to potwierdzenie.
Jaguar I-PaceJaguar I-Pace
Jaguar I-PaceJaguar I-PaceJaguar I-PaceJaguar I-PaceJaguar I-PaceJaguar I-PaceDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Jaguar I-Pace wykręcił elektryczny rekord na Laguna Seca

Newsletter
Galerie zdjęć