Ekologia  »  Aktualności  »  Jaguar prezentuje system dźwiękowy AVAS dla aut EV
Jaguar AVAS

Jaguar prezentuje system dźwiękowy AVAS dla aut EV

2018-10-15 - J. Kruczek     Tagi: Jaguar, Jaguar I-Pace, Eko
Jaguar I-Pace jest jednym z pionierów szybko rozwijającego się rynku samochodów elektrycznych. Jednym z największych problemów takich pojazdów jest nie tyle napęd i zasilanie, ale dźwięk.
 
Auta elektryczne są zdecydowanie za ciche. W efekcie stanowią niebezpieczeństwo na drogach. Producenci muszą zadbać o to aby wydawały jakieś odgłosy. Jaguar nawiązał współpracę z organizacją Guide Dogs for the Blind. Dzięki tej współpracy powstał specjalny, zewnętrzny system audio.
Jaguar AVASJaguar AVAS
Technologia nosi nazwę Audible Vehicle Alert System. System pracuje przy prędkościach do 20 km/h. Dźwięk wydobywa się z przedniego grilla i jest modyfikowany przy różnych manewrach. Dzięki temu dźwięk pozwala na lepsze określenie skąd nadjeżdża samochód i jaki manewr aktualnie wykonuje.
Jaguar AVASJaguar AVAS
Co ciekawe technologia powstaje już cztery lata. Proces jest tak długi, ponieważ inżynierowie sprawdzają tysiące dźwięków w najróżniejszych sytuacjach drogowych oraz laboratoriach. Wszystko tak, aby odgłos generowany przez I-Pace nie wprowadził nikogo w błąd.
Jaguar AVASJaguar AVASJaguar AVASJaguar AVASJaguar AVASJaguar AVASJaguar AVASDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Jaguar prezentuje system dźwiękowy AVAS dla aut EV