Ekologia  »  Auta elektryczne  »  Renault Frendzy Concept - odświeżone Kangoo atakuje
Renault Frendzy Concept

Renault Frendzy Concept - odświeżone Kangoo atakuje

2011-07-08 - A. Miklewska     Tagi: Renault, Concept car, Samochody elektryczne, Eko, Samochody koncepcyjne, Renault Frendzy
Po sportowym, tylnonapędowym DeZirze, odjechanym, trzydrzwiowym Capturze i praktycznym R-Space, Renault zaprezentował najnowszy samochód koncepcyjny - model Frendzy. Jego wygląd został ujawniony jeszcze przed targami motoryzacyjnymi we Frankfurcie, gdzie zapowiedziana jest jego premiera. Frendzy to świeże spojrzenie na segment małych vanów, gdzie obecnie Renault jest reprezentowany przez Kangoo, dostępne w wersji standardowej i "roboczej". Laurens van der Acker, szef projektantów Renault: "Frendzy to czwarty samochód, który ma zilustrować nową strategię projektowania Renault, seria ta zaczęła się razem z modelem DeZir. W świecie lekkich samochodów dostawczych to oryginalny i innowacyjny projekt."

Frendzy ma podwójną naturę. Może być używany jako samochód, który zapewni rodzinie wiele przyjemności lub jako auto robocze, które np. dowiezie towar do sklepu. Aby dostać się na tylne siedzenia, możemy skorzystać z przesuwanych drzwi znajdujących się po jednej stronie lub konwencjonalnych, ale otwieranych do tyłu po drugiej. Co ciekawe, drzwi przesuwne są zintegrowane z 37-calowym ekranem, który może być używany do wyświetlania komunikatów lub reklam. Gdy tylne siedzenia są złożone, przestrzeń ładunkowa ma 2.250 litrów pojemności.
W środku, Renault wykorzystał mnóstwo drewna i metalu do wykończenia futurystycznego kokpitu oraz innych elementów samochodu. Kolorowe światełka zmieniają barwę w zależności od tego, do czego używamy obecnie samochodu.

Frendzy ma dach wykonany z materiału, dzięki czemu może on dopasować się do kształtu nietypowych przedmiotów, które będziemy chcieli przewieźć w bagażniku. Co więcej, w podłodze znajdują się magnetyczne mocowania, dzięki którym nasz bagaż jest bezpieczny.Model koncepcyjny ma 4.091 mm długości, 1.872 mm szerokości i 1.743 mm wysokości. Moc pochodzi z silnika elektrycznego, który ma 40 kW (60 KM) i 226 Nm momentu obrotowego. Dzięki niemu Frendzy może jechać z maksymalną prędkością 130 km/h.źródło: carscoop

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Renault Frendzy Concept - odświeżone Kangoo atakuje

Galerie zdjęć
Newsletter