Ekologia  »  Aktualności  »  Skoda Vision IV - pierwszy krok w stronę elektryfikacji
Skoda Vision IV

Skoda Vision IV - pierwszy krok w stronę elektryfikacji

2019-03-07 - J. Kruczek     Tagi: Skoda, Eko, Skoda Vision iV
Skoda wykorzystała salon samochodowy w Genewie do premiery konceptu Vision IV. To bardzo ważny model dla czeskiej marki, bowiem jest pierwszym autem zbudowanym na platformie MEB i tym samym otwiera elektryczny rozdział w historii marki.
 
Crossover z nadwoziem coupe został od podstaw zbudowany jako auto elektryczne. W tym konkretnym wypadku zastosowano dwa silniki elektryczne, po jednym na każdą oś. W podłodze zamontowano płasko rozłożone baterie litowo-jonowe mające zapewnić zasięg około 500 km. Niestety nie ujawniono żadnych detali odnośnie szczegółów specyfikacji i osiągów.
Skoda Vision IVSkoda Vision IV
Skoda Vision IV może się pochwalić dynamicznym nadwoziem z ostro zarysowanymi detalami. Auto stylistyka nie odbiega od poprzednich konceptów marki. We wnętrzu zastosowano ciekawie zarysowaną deskę rozdzielczą z mniej eleganckim ekranem na środku. Przed kierowcą znajduje się kierownica dwuramienna z nazwą marki w centralnym punkcie zamiast logo. Oczywiście producent zapowiada najnowsze systemy teleinformacyjne oraz pełną łączność z siecią i urządzeniami mobilnymi.
Skoda Vision IVSkoda Vision IV
Na razie nie wiadomo kiedy Skoda Vision IV przeistoczy się w samochód produkcyjny. Raczej nie mamy co liczyć na równie efektowny pojazd przeznaczony do produkcji.
Skoda Vision IVSkoda Vision IVSkoda Vision IVSkoda Vision IVSkoda Vision IVSkoda Vision IVSkoda Vision IVSkoda Vision IVSkoda Vision IVSkoda Vision IVSkoda Vision IVSkoda Vision IVDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Skoda Vision IV - pierwszy krok w stronę elektryfikacji