Ekologia  »  Aktualności  »  Tesla Model 3 może być szybsza od limuzyny Model S
Tesla Model 3

Tesla Model 3 może być szybsza od limuzyny Model S

2016-07-12 - J. Kruczek     Tagi: Tesla Model S, Tesla, Eko, Tesla Model 3
Tesla Model 3 ma być kolejnym krokiem w rozwoju marki. Electrek donosi, że w nowym najmniejszym modelu marki otrzymamy znacznie poprawiony system zasilania, który został opracowany praktycznie od zera.
 
Inżynierowie Tesli pracując nad zasilaniem i napędem Modelu 3 rozrysowali wszystko praktycznie od zera. Dzięki zastosowaniu kilku nowych elementów i poprawionych tranzystorów udało się znacząco zwiększyć wydajność całego układu.
Tesla Model 3Tesla Model 3
W efekcie Tesla Model 3 ma się odznaczać w wersji podstawowej mocą 300 kW. To bardzo blisko 320 kW w znacznie droższym Modelu S. Biorąc pod uwagę niższą masę i bardziej kompaktowe wymiary wiele wskazuje na to, że Tesla Model 3 będzie po prostu znacznie szybsza od większej limuzyny. A przypomnijmy, że już ta potrafi dać popalić niejednemu auto sportowemu.
 
Na razie doniesienia o konkretnych wartościach mocy nie są oficjalne i szczegóły poznamy po ostatecznym debiucie auta. Na pewno już teraz można stwierdzić, że Tesla Model 3 będzie sporym skokiem naprzód dla elektrycznej motoryzacji.
Tesla Model 3Tesla Model 3
Tesla Model 3Tesla Model 3Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Tesla Model 3 może być szybsza od limuzyny Model S

Newsletter
Galerie zdjęć