Ekologia  »  Aktualności  »  Tesla wprowadza Dog Mode chroniący zwierzaki przed upałami
Tesla

Tesla wprowadza Dog Mode chroniący zwierzaki przed upałami

2019-02-15 - J. Kruczek     Tagi: Eko, Tesla, Tesla Model X, Tesla Model 3, Tesla Model S
Tesla przygotowała nową aktualizację dla swoich samochodów, która wprowadza tak zwany Dog Mode. Specjalny system po aktywacji dba o odpowiednią temperaturę we wnętrzu samochodu, aby zwierzaki mogły spokojnie odpoczywać w aucie, gdy właściciel wyjdzie na zakupy.
 
Zostawianie zwierząt w samochodach podczas upałów jest sporym problemem. Ludzie nie zdają sobie sprawy z zagrożeń idących za takim zachowaniem. Dog Mode wprowadza automatyczną kontrolę klimatyzacji i dostosowuje warunki w aucie do potrzeb futrzanych towarzyszy. Równocześnie na ekranie w kokpicie wyświetla się informacja o działaniu trybu. To ma uspokoić przechodniów, którzy wpadliby na pomysł dzwonienia po policję bądź rozbijania szyby.
TeslaTesla
Tesla wprowadziła także tak zwany Sentry Mode. Ten ma zabezpieczać auto przed kradzieżą. Po jego aktywacji system monitoruje za pomocą kamer i sensorów otoczenie. W przypadku gdy ktoś zbliży się do auta, a nie tylko będzie obok niego przechodził to system za pośrednictwem głośników poinformuje go, że jest obserwowany przez kamery. W przypadku wykrycia próby włamania uruchomi się alarm i zostanie wysłane powiadomienie do właściciela. Do sieci trafi także nagrane zdarzenie wraz z ujęciami sprzed 10 minut od próby włamania.
TeslaTesla
TeslaTeslaDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Tesla wprowadza Dog Mode chroniący zwierzaki przed upałami

Newsletter
Galerie zdjęć