Ekologia  »  Aktualności  »  Ariel Atom z napędem hybrydowym od Hondy. Ruszyły prace
Ariel Atom

Ariel Atom z napędem hybrydowym od Hondy. Ruszyły prace

2016-07-05 - J. Kruczek     Tagi: Ariel Atom, Ariel, Eko
Wczoraj prezentowaliśmy pojazd o nazwie Kyburg eRod, który jest czymś w rodzaju elektrycznego gokartu. Dziś z Wielkiej Brytanii doszły nas słuchy, że Ariel szykuje ekologiczne wydanie modelu Atom.
 
Autocar donosi, że Ariel Atom ma skorzystać z hybrydowego napędu Hondy. Na razie nie są znane szczegóły odnośnie konkretnych jednostek, ale podobno już trwają wstępne prace nad zaadaptowaniem napędu hybrydowego do sportowej zabawki.
Ariel AtomAriel Atom
Simon Saunders, prezes Ariela powiedział, że technologia z NSXa jest zbyt droga, ale razem z Hondą powinno się udać opracować sportowy układ hybrydowy dla bardziej przyziemnych konstrukcji.

Saunders zapewnia też, że wydanie hybrydowe z pewnością nie będzie wolne. Inżynierowie skupią się na sportowym charakterze i nie będą się przejmowali takimi parametrami, jak spalanie. Mimo to implementacja tego typu napędu pozwoli na pewno obniżyć emisję dwutlenku węgla, co jest obecnie największym problemem pojazdów mechanicznych. Co więcej jest szansa na debiut w pełni elektrycznego Atoma. To jednak nastąpi w momencie, gdy rynek samochodów sportowych całkiem otworzy się na takie rozwiązanie.
Ariel AtomAriel Atom

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Citroen C4 Cactus - przejażdżka oczyma testera


źródło: Autocar

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Ariel Atom z napędem hybrydowym od Hondy. Ruszyły prace