Ekologia  »  Aktualności  »  Atlis XT - kolejny pickup z napędem elektrycznym
Atlis XT

Atlis XT - kolejny pickup z napędem elektrycznym

2019-01-08 - J. Kruczek     Tagi: Eko, Pickup, Atlis XT, Atlis
Na rynku wyrastają kolejni producenci aut elektrycznych niczym grzyby po deszczu. Część ze start-upów stawia na pickupy. Niedawno mogliśmy zobaczyć Riviana R1T, a dziś zaprezentowano koncept Atlis XT.

Atlis Motor Vehicles to kolejna firma chcąca zaistnieć na rynku aut EV. Pierwszy model XT zdaje się mieć potencjał do walki z najlepszymi. Firma ma doświadczenie od 2016 roku, gdy zaczęła konwertować pickupy z diesli na napęd elektryczny. Teraz szykuje swój pierwszy autorski pojazd.
Atlis XTAtlis XT
Atlis XT powstał na modułowej platformie wzorowanej na deskorolce. I tak w płaskiej części są umieszczane różne zestawy baterii, a poszczególne silniki elektryczne znajdą się przy osiach. Producent zapowiada możliwość montażu różnych wersji zawieszenia, a nawet dołączenia trzeciej osi.
Atlis XTAtlis XT
Na rynek początkowo trafią trzy wersje baterii zapewniające zasięg odpowiednio 482 km, 643 km oraz 804 km. Pickup ma korzystać z kamer zamiast lusterek i oferować system autonomicznej jazdy poziomu 5. Atlis XT ma trafić na rynek w 2020 roku. Producent planuje klasyczną sprzedaż z ceną startującą od 45 000 dolarów. W planach jest też możliwość wynajęcia auta za cenę 700 dolarów miesięcznie.
Atlis XTAtlis XTAtlis XTAtlis XT

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - wyścig w deszczu


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Atlis XT - kolejny pickup z napędem elektrycznym

Galerie zdjęć
Newsletter