Ekologia  »  Aktualności  »  Auta EV pojadą szybciej w Austrii. Szykują się nowe przepisy dla "elektryków"
Nissan

Auta EV pojadą szybciej w Austrii. Szykują się nowe przepisy dla "elektryków"

2018-11-04 - J. Kruczek     Tagi: Eko, Austria
Rząd Austrii szykuje szereg ułatwień dla posiadaczy samochodów elektrycznych. Niedługo mają wejść nowe regulacje, które między innymi obejmą inne limity prędkości dla pojazdów EV.

Na niektórych drogach pojazdy EV będą mogły jeździć z wyższą prędkością niż auta z konwencjonalnym napędem. Wynika to z dbałości o poziomy emisji spalin. W niektórych rejonach ograniczono prędkość, aby auta emitowały mniej CO2. Także na autostradach przy odnotowaniu wyższego smogu są wprowadzane czasowe ograniczenia do 100 km/h. Jednak aut elektrycznych te ograniczenia nie będą dotyczyć. To oznacza, że posiadacze EV będą mogli jechać 130 km/h.
NissanNissan
Co więcej rząd austriacki szykuje zmiany w korzystaniu z pasów dla autobusów. Już niedługo auta EV w całym kraju będą mogły korzystać z pasów dla komunikacji publicznej. Elektryki będzie też można parkować za darmo w wyznaczonych strefach miejskich. Wszystkie zmiany mają zachęcić obywateli do przesiadki na auta elektryczne. A tym samym przygotuje kraj na spełnienie najnowszych założeń Unii Europejskiej odnośnie redukcji emisji CO2.
NissanNissan

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Hyundai Tucson N Line jako art car "Drive a Statement"


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Auta EV pojadą szybciej w Austrii. Szykują się nowe przepisy dla "elektryków"