Ekologia  »  Aktualności  »  Biomega SIN - elektryczne auto od producenta rowerów
Biomega SIN

Biomega SIN - elektryczne auto od producenta rowerów

2018-11-08 - J. Kruczek     Tagi: Eko, Biomega, Biomega SIN
Duńska firma Biomega zajmująca się budową rowerów postanowiła zaprezentować swój pierwszy samochód. Pojazd nosi nazwę SIN i jest wizją miejskiego auta elektrycznego.
 
Nazwa SIN pochodzi od Singapuru, który był inspiracją dla designu pojazdu. Podobne nazewnictwo producent stosuje do swoich rowerów. Mają one trzyliterowe nazwy wywodzące się od miast, które były ich inspiracją. Producent określa pojazd mianem CUV'a, czyli crossover utility vehicle.
Biomega SINBiomega SIN
Biomega SIN został zbudowany z minimalnej ilości materiałów, co dba o niską masę. Producent postanowił ograniczyć do minimum zbędne elementy. Minimalizm ten objawia się w stylistyce. Nadwozie i kokpit cechują się nowoczesną prostotą. Ciekawym rozwiązaniem jest przednie, dolne okno zwiększające widoczność.
Biomega SINBiomega SIN
Wykorzystanie kompozytów pozwoliło uzyskać wagę zaledwie 950 kg. Z tego 200 kg masy to baterie o pojemności 20 kWh. Zapewniają one zasięg 160 km. Za napęd odpowiadają cztery silniki elektryczne umieszczone przy kołach o łącznej mocy 81 KM. Tak skonfigurowany pojazd przyspiesza do 100 km/h w czasie 13 s i gna z maksymalną prędkością 130 km/h. Biomega SIN ma zadebiutować na rynku między 2021 i 2023 rokiem. Cena wyniesie około 20 000 euro.
Biomega SINBiomega SINBiomega SINBiomega SIN

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Hyundai Tucson N Line jako art car "Drive a Statement"


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Biomega SIN - elektryczne auto od producenta rowerów