Ekologia  »  Aktualności  »  Co trzecie nowe auto w Norwegii ma napęd elektryczny
Nissan Leaf

Co trzecie nowe auto w Norwegii ma napęd elektryczny

2019-01-04 - J. Kruczek     Tagi: Nissan, Tesla, Nissan Leaf, Eko, Tesla Model 3
Norwegia ma wielkie powody do radości pod kątem walki z emisją spalin. Rynek aut elektrycznych stanowi obecnie jedną trzecią całej sprzedaży nowych samochodów. Auta EV odnotowały kolejne rekordy w skandynawskim państwie.

Sprzedaż samochodów EV w Norwegii stanowiła 31,2 procent całości. Tutaj warto nadmienić, że w 2017 roku elektryczne auta stanowiły 20,8 procent sprzedaży, a w 2013 roku zaledwie 5,5 procent. Jak widać rynek EV dynamicznie rośnie w siłę.
Nissan LeafNissan Leaf
Sprzedaż aut elektrycznych względem 2017 roku wzrosła w Norwegii o 40 procent. A przy tym sprzedaż diesli spadła o 28 procent, a samochodów benzynowych o 17 procent. Co ciekawe nawet modele hybrydowe straciły na popularności i ich sprzedaż poleciała w dół o 20 procent. Najlepiej sprzedającym się autem w Norwegii został w 2018 roku Nissan Leaf. Powody do radości miała też Tesla, która dostarczyła norweskim klientom 8 623 egzemplarze swoich aut. Rok wcześniej było ich tylko 161. Doniesienia Reutersa mówią, że rok 2019 może być jeszcze lepszy dla elektryków w Norwegii. Podobno złożono już zamówienia na przeszło 30 000 różnych pojazdów EV.
Nissan LeafNissan Leaf
Nissan LeafNissan Leaf

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - wyścig w deszczu


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Co trzecie nowe auto w Norwegii ma napęd elektryczny

Newsletter
Galerie zdjęć