Ekologia  »  Aktualności  »  Denza 400 EV - wspólny projekt Daimlera i BYD
BYD Denza 400 EV

Denza 400 EV - wspólny projekt Daimlera i BYD

2016-08-23 - J. Kruczek     Tagi: Daimler, BYD, BYD Denza 400 EV, Eko
Denza 400 EV jest nowym dziełem koncernu Daimler-Benz. Auto ma być odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na pojazdy elektryczne w Chinach.

Projekt ten powstał przy udziale wspomnianego Daimlera oraz chińskiego koncernu BYD. Prezentowany model jest w istocie poprawionym modelem BYD Denza. Auto bazuje na pierwszej generacji Mercedesa klasy B. Z tym, że jest napędzany przez jednostkę elektryczną gwarantująca zerową emisję spalin.
BYD Denza 400 EVBYD Denza 400 EV
Denza 400 EV wzięła swoją nazwę od zasięgu, który po aktualizacji wynosi 400 km. To całkiem dobry wynik. Auto zawdzięcza go montażowi baterii o pojemności 62 kWh. Wcześniej montowano wersję 47,5 kWh.

Według badań Daimlera przeciętny kierowca pokonuje dziennie maksymalnie 80 km. To oznacza, że Denza 400 EV powinna być ładowana przeciętnie raz w tygodniu. Wraz z nowymi bateriami producent zapowiedział poprawę kilku elementów wpływających między innymi na lepszą trakcję czy wyższy poziom komfortu. Jak widać samochody elektryczne stają się coraz większą siłą w Chinach.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Citroen C4 Cactus - przejażdżka oczyma testera


źródło: Motor1

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Denza 400 EV - wspólny projekt Daimlera i BYD