Ekologia  »  Aktualności  »  Departament Transportu Missouri planuje budowę drogi z paneli słonecznych
Droga z paneli słonecznych

Departament Transportu Missouri planuje budowę drogi z paneli słonecznych

2016-07-13 - J. Kruczek     Tagi: Eko, Droga, Panele słoneczne
Departament Transportu stanu Missouri w USA zapowiedział, że jest gotowy testowo wykorzystać panele słoneczne na fragmencie legendarnej drogi Route 66. Chodzi o jezdnię wykonaną z heksagonalnych paneli słonecznych.

Heksagonalne panele miałyby zastąpić klasyczną asfaltową nawierzchnię. Dzięki temu miałyby możliwość gromadzenia energii i przesyłania jej do wykorzystania w pobliskich budynkach czy urządzeniach użytku publicznego. Na tym jednak ich zastosowanie się nie kończy.
Droga z paneli słonecznychDroga z paneli słonecznych
Na panelach miałyby się wyświetlać dzięki diodom LED znaki poziome oraz informacje o ewentualnych zagrożeniach i utrudnieniach. To wymagałoby między innymi dbania o brak zaśnieżenia drogi. Tutaj panele miałyby być samowystarczalne. Energia gromadzona przez panel w czasie zimy byłaby przekształcana w ciepło samoczynnie roztapiające śnieg.
Droga z paneli słonecznychDroga z paneli słonecznych
Departament Transportu Missouri chce wykonać pierwszy odcinek drogi jeszcze w tym roku. Później rozwój będzie zależał od testów i inwestorów. Wszystko brzmi nieco, jak plan z fantastyki naukowej. Wiele wskazuje jednak na to, że droga z paneli słonecznych może się stać faktem.



źródło: CarAdvice

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Departament Transportu Missouri planuje budowę drogi z paneli słonecznych

Departament Transportu Missouri planuje budowę drogi z paneli słonecznych
Wololo 2016-07-15 18:12
Zastanawia mnie jedna rzecz, mianowicie z jakiego materiału chcą ją zbudować. Panele słoneczne z którymi do tej pory się zetknąłem były dosyć gładkie i śliskie, więc z przyczepnością mogą być problemy. A jak taki panel zmoknie to już w ogóle jak na lodzie może się jeździć...A co jeśli ktoś będzie miał opony z kolcami? Albo motocyklista się przewróci? Pewnie będzie trzeba wymieniać panele, żeby mogły dalej generować energię. Jak dla mnie trochę poroniony ten pomysł...
Newsletter
Galerie zdjęć