Ekologia  »  Aktualności  »  Honda e Prototype - elektryczny hatchback wyjechał z cienia
Honda e Prototype

Honda e Prototype - elektryczny hatchback wyjechał z cienia

2019-02-27 - J. Kruczek     Tagi: Honda e Prototype, Honda, Eko, Honda Urban EV, Honda Urban EV Concept
Honda e Prototype jest przedprodukcyjnym prototypem pierwszego elektrycznego modelu japońskiej marki. Auto stanowi rozwinięcie fenomenalnego konceptu Urban EV i szczęśliwie zachowało wiele jego cech, choć zastosowano także wiele zmian.
 
Honda e Prototype zadebiutuje na salonie samochodowym w Genewie, ale już dziś możemy zobaczyć go na pierwszych oficjalnych materiałach. Główną zmianą względem poprzedniego konceptu jest dodanie tylnych drzwi. Obecne trendy zmusiły projektantów do postawienia na bardziej praktyczną formę.
Honda e PrototypeHonda e Prototype
Auto zachowało bryłę i elementy stylistyczne nawiązujące do starych hatchbacków. Tylne światła zmieniono na okrągłe, co ma bardziej komponować się z designem rozpoczętym w przedniej części auta. Czarny element na masce to osłona portu ładowania. Czarne przestrzenie pomiędzy światłami niestety nie będą wyświetlać różnych informacji, jak miało być w pierwotnym założeniu.
Honda e PrototypeHonda e Prototype
Wnętrze to minimalizm nawiązujący do starych hatchbacków z lat 80-tych. Jednak jak przystało na współczesne auto dominują tu ekrany. I tak cała deska została pokryta ekranami kamer wstecznych, wyświetlaczem instrumentów oraz ekranem systemu multimedialnego. Nawet lusterko wsteczne w kabinie zostało zastąpione ekranem.
A co z napędem? Wiemy tylko, że Honda e Prototype bazuje na tylnonapędowej platformie. Silnik ma oferować dużą moc i dawać radość z jazdy. Ujawniono, że auto ma zasięg około 200 km, a w 30 minut zasilimy 80 procent baterii. Więcej detali powinniśmy poznać w Genewie.
Honda e PrototypeHonda e PrototypeHonda e PrototypeHonda e PrototypeHonda e Prototype

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Volkswagen ID R w drodze do Bramy Niebios


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Honda e Prototype - elektryczny hatchback wyjechał z cienia

Newsletter
Galerie zdjęć