Ekologia  »  Aktualności  »  Kia Niro EV - elektryczny crossover w produkcyjnej formie
Kia Niro EV

Kia Niro EV - elektryczny crossover w produkcyjnej formie

2018-05-04 - J. Kruczek     Tagi: Eko, Kia Niro EV, Kia Niro, Kia
Kia Niro EV została zaprezentowana oficjalnie podczas imprezy International Electric Vehicle Expo w Południowej Korei. Produkcyjny model nie przynosi wielu zaskoczeń.
 
Stylistycznie auto podąża za pozostałymi wersjami Niro. W tym wypadku mamy jednak do czynienia z unikatowym zderzakiem wyposażonym w spore wloty powietrza wykończone detalami w stylu strzał. Wyróżnikiem modelu jest także pełny grill z zamaskowanym gniazdem ładowania.
Kia Niro EVKia Niro EV
Styliści obniżyli wlot powietrza w zderzaku i zastosowali przetłoczenie przypominające splitter. W nadwoziu zagościły zielone detale podkreślające ekologiczny charakter. W nadkolach znalazły się 17-calowe felgi o sporej powierzchni, co niweluje opory powietrza.

Kia Niro EV będzie dostępna z dwoma zestawami baterii. Pakiet o pojemności 64 kWh zapewni zasięg około 380 km, zaś wersja 39,2 kWh zagwarantuje zasięg 240 km. Niestety producent nie zdradził osiągów elektrycznego crossovera. Auto zostanie bogato wyposażone, ale na szczegóły oraz ceny musimy jeszcze poczekać.
Kia Niro EVKia Niro EV

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
BMW 7 2020 w oficjalnym klipie


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Kia Niro EV - elektryczny crossover w produkcyjnej formie