Ekologia  »  Aktualności  »  LSEV - elektryczny maluch z druku 3D
LSEV

LSEV - elektryczny maluch z druku 3D

2018-03-28 - J. Kruczek     Tagi: LSEV, Eko
LSEV to bardzo interesujący twór z Chin. Te mały miejski samochód powstał z inicjatywy firm Polymaker oraz X Electrical Vehicle Limited. Pojazd wyróżnia się między innymi tym, że w większości powstaje z elementów drukowanych.
 
LSEV posiada nadwozie o długości 2489 mm, szerokości 1295 mm i wysokości 1498 mm a przy tym waży zaledwie 450 kg. To oznacza, że jest mniejszy od bardzo małego Smarta ForTwo. Nie znamy szczegółów elektrycznego napędu, ale ma on oferować zasięg do 149 km i pozwoli rozpędzić malucha do prędkości 69 km/h.
LSEVLSEV
Autko powstaje z zaledwie 57 komponentów, z których większość powstaje w druku 3D. Z widocznych elementów jedynie szklane elementy oraz fotele nie są drukowane. Budowa LSEV ma trwać jedynie 3 dni, co robi wrażenie, choć może też budzić obawy co do jakości. Producent twierdzi, że otrzymał już przeszło 7000 zamówień. Dostawy mają ruszyć w przyszłym roku, a według planu przed końcem 2019 roku na drogi wyjedzie około 20 000 egzemplarzy. Cena za sztukę wyniesie 10 000 dolarów.
LSEVLSEV
LSEVLSEVLSEVLSEVLSEV

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Toyota GR Supra GT Cup - zapowiedź zawodów e-sportowych


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

LSEV - elektryczny maluch z druku 3D

LSEV - elektryczny maluch z druku 3D
xsawierr 2018-03-28 20:03
Jako jeździk po terenie zakładu pola golfowego,dużej posesji prywatnej tak,na miasto zdecydowanie nie. 450 kg z akumulatorami świadczy,że pojazd wykonywany jest z gównolitu bo w 3D nie robi się paneli z włókna węglowego. To mówi o braku choć by jednej gwiazdki w NCAP
Galerie zdjęć
Newsletter