Ekologia  »  Aktualności  »  Nissan Leaf E+ zaoferuje większy zasięg i moc
Nissan Leaf E+

Nissan Leaf E+ zaoferuje większy zasięg i moc

2019-01-09 - J. Kruczek     Tagi: Nissan Leaf E+, Nissan Leaf, Nissan, Eko
Nissan Leaf jest obecnie jednym z liderów rynku samochodów elektrycznych. Jednak japoński model oferuje dość przeciętny zasięg 241 km. To się zmienia wraz z nową wersją modelu posiadającą dopisek E+.
 
Nissan Leaf E+ posiada większy zestaw baterii litowo-jonowych o pojemności 62 kWh. Dzięki temu zasięg ma wynieść teraz 363 km. To powinno przyciągnąć do modelu kolejnych nowych klientów. Nissan Leaf E+ to nie tylko większe baterie, ale też usprawniony silnik elektryczny.
Nissan Leaf E+Nissan Leaf E+
Motor ma oferować teraz moc 214 KM i moment obrotowy 340 Nm. Przypomnijmy, że standardowy model oferuje 147 KM i 319 Nm. Nissan Leaf E+ ma być oferowany z nowym systemem ładowania. Nie podano dokładnych danych na temat prędkości ładowania, ale nowy układ 70 kW ma ładować wersję E+ z taką prędkością, jak ładowarki 50 kW ładują standardową wersję.
Nissan Leaf E+Nissan Leaf E+
Producent wprowadził drobne zmiany stylistyczne obejmujące błękitne akcenty w przedniej części nadwozia oraz nowe 16-calowe obręcze kół. We wnętrzu zagościł większy 8-calowy ekran systemu teleinformacyjnego. Nissan Leaf E+ korzysta z wszystkich systemów bezpieczeństwa jakie oferuje marka. Na pokładzie zagościł także system ProPILOT Assist dbający o trzymanie się swojego pasa i dostosowywanie prędkości do innych użytkowników.
Nissan Leaf E+ zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu na rynku japońskim. Europejski debiut ma mieć miejsce w połowie roku. Na razie nie ujawniono cen.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - wyścig w deszczu


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Nissan Leaf E+ zaoferuje większy zasięg i moc