Ekologia  »  Aktualności  »  Nissan Tama - samochód elektryczny z 1947 roku
Nissan Tama

Nissan Tama - samochód elektryczny z 1947 roku

2018-04-12 - J. Kruczek     Tagi: Nissan Tama, Nissan Leaf, Nissan, Eko
Nissan jest obecnie jednym z liderów na rynku samochodów elektrycznych. Japońska marka wprowadzając na rynek model Leaf pokazała przyszłość motoryzacji nim jeszcze inni producenci zostali zmuszeni do zwrócenia się w stronę alternatywnego napędu.
 
Druga generacja Leafa ponownie wyprzedza konkurencję, ale to nie ten model był pierwszym elektrykiem marki. W zasadzie pierwszy samochód elektryczny Nissana zadebiutował 70 lat temu. Model Tama trafił na rynek w 1947 roku. Powojenna Japonia zmagała się z ograniczeniem dostępności do paliw. Dlatego producenci samochodów szukali alternatywnych rozwiązań.
Nissan TamaNissan Tama
Pomysłem Nissana był samochód na prąd. Tak powstała Tama będąca małym autem dostawczym z miejscem dla dwóch osób i ładunku. Napędem zajmował się 4,5-konny silnik elektryczny zasilany 40-voltową baterią. Auto rozpędzało się do 35 km/h i mogło pokonać 65 km na jednej baterii. Dziś to nie robi wrażenia, ale w 1947 roku był to pojazd z przyszłości.
Nissan TamaNissan Tama
Tama została przypomniana przez Nissana na specjalnym materiale wideo. A na nim możemy zobaczyć tego niesamowitego klasyka oraz najnowszego Leafa. Jak widać pomysł elektryfikacji nie jest wcale taki nowy.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Toyota GR Supra GT Cup - zapowiedź zawodów e-sportowych


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Nissan Tama - samochód elektryczny z 1947 roku

Newsletter
Galerie zdjęć