Ekologia  »  Aktualności  »  Nissan ograniczy ilość pojazdów z dieslem w Europie
Nissan

Nissan ograniczy ilość pojazdów z dieslem w Europie

2018-05-09 - J. Kruczek     Tagi: Nissan, Eko, Diesel
Nissan zapowiada ograniczenie modeli z silnikami diesla. Japoński producent planuje powoli usuwać z oferty jednostki wysokoprężne i zastępować je napędami elektrycznymi oraz hybrydowymi.

Producent zapowiada postępujące przemiany w ofercie. Według marki zapotrzebowanie na diesle maleje. Wynika to głównie z obaw klientów o zmiany na rynku. Rządy zapowiadają kolejne restrykcje oraz podatki od silników spalinowych. Niedługo w wiele miejsc nie będzie można wjechać autem z konwencjonalnym napędem. W efekcie konieczne jest działanie ze strony producentów.
NissanNissan
Reuters donosi, że ruch Nissana zaowocuje grupowymi zwolnieniami w brytyjskich zakładach marki. Fabryka w Sunderland ma zwolnić kilkaset osób w związku z ograniczeniem produkcji pojazdów z dieslem. Plan na razie ma dotyczyć Europy, gdzie Nissan stawia obecnie największy nacisk na elektryfikację.
NissanNissan
Japońska marka jest liderem w sprzedaży elektrycznych samochodów. W efekcie marnowanie funduszy na utrzymywanie przy życiu diesla byłoby nierozsądnym posunięciem. Zamiast tego budowa ekologicznej oferty zdaje się być idealnym posunięciem.
NissanNissan

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
BMW 7 2020 w oficjalnym klipie


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Nissan ograniczy ilość pojazdów z dieslem w Europie