Ekologia  »  Aktualności  »  Olli - elektryczny minibus od Local Motors
Olli Local Motors

Olli - elektryczny minibus od Local Motors

2016-06-18 - J. Kruczek     Tagi: Local Motors, Olli, Eko
Local Motors postanowiło zmienić nieco charakter i zaprezentowało swoje najnowsze dzieło, które ma zrewolucjonizować transport publiczny. Olli to mały w pełni elektryczny minibus.
 
Olli jest nie tylko napędzany przez energię elektryczna co oznacza zero emisji szkodliwych środków. Ten oryginalny twór jest także w pełni autonomiczny. Pojazd korzysta z technologii rozpoznawania świateł oraz monitorowania drogi i otoczenia.
Olli Local MotorsOlli Local Motors
Póki co zbudowano jeden prototypowy egzemplarz, którego testy trwają w Maryland. Na dzień dzisiejszy Ollie jeździ pod nadzorem człowieka, ale wkrótce ma się to zmienić. Local Motors zapewnia, że przed końcem roku jeden egzemplarz trafi na drogi Las Vegas, a kolejne dwa wylądują na Florydzie. Cztery egzemplarze maja zaś wylądować na duńskich drogach.
Olli Local MotorsOlli Local Motors
Ollie będzie pojazdem inteligentnym. Minibus zasugeruje restauracje, czy atrakcje do obejrzenia w danej miejscowości. Na pokładzie znajdzie się miejsce dla 12 osób. Elektryczny motor dostarcza 40 KM i moment 125 Nm. Przy prędkości 20 km/h będzie to typowo turystyczne wozidełko. Baterie mają wystarczyć na około 50 kilometrów. Wkrótce powinny zostać ujawnione kolejne szczegóły.
Olli Local MotorsOlli Local MotorsOlli Local MotorsOlli Local MotorsOlli Local MotorsOlli Local MotorsOlli Local MotorsOlli Local MotorsOlli Local MotorsOlli Local Motors

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Citroen C4 Cactus - przejażdżka oczyma testera


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Olli - elektryczny minibus od Local Motors